Dny Severu – promítání islandského filmu Málmhaus

Pokud máte rádi Skandinávii, zbystřete. Organizace Skandinávský dům se zaměřuje na prezentaci kultury zemí evropského Severu a ve dnech 23. 11. – 2. 12. pořádá Dny Severu. Bude se jednat už o sedmý ročník, na kterém nebudou chybět zajímavé filmy, ze kterých musíme na jeden upozornit. Málmhaus (aneb Hlava plná metalu) byl v České republice promítán pouze v roce 2014. Hudební drama s lehce komediální příchutí pojednává o tom, „jak by asi vypadala cesta nejlegendárnější norské blackmetalové kapely na Island za tím pravým autentickým zvukem nahraným v kravíně.“ Dílo islandských filmařů se bude promítat 1. 12. od 19 hodin v kině Evald a předcházet mu bude krátká přednáška o islandském (black) metalu.

Málmhaus nebude jediný film pojednávající o hudbě. Letošní Dny Severu jsou totiž věnovány hudbě a tak se ještě můžeme těšit na záznam komorní tour legendární kapely Sigur Rós po Islandu s názvem Heima, film o švédské rockové hvězdě Håkanu Helmströmovi Neplač pro mě či norský film Beatles.

Kompletní program Dnů Severu najdete na jeho stránkách a pokud si chcete zarezervovat vstupenku přímo na Málmhaus, tak tu pořídíte tady.

Podobné články

Dny Severu – promítání islandského filmu Málmhaus

About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na