Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Doomas a Helevorn v Praze!

4.10.Středa 2017 | 19:00 -23:00

Večer, dne 4. 10. 2017, se Modrá Vopice v Praze ponese na vlnách doom metalu s příměsí gothic a death metalu. O zábavu se totiž budou starat Doomas ze sousedního Slovenska a Helevorn, kteří k nám zavítají až ze španělské Mallorcy.

DOOMAS
Doomas vznikli v roce 2006. Ve stejném roce vydali i demo Lost Angels, které se velice rychle šířilo mezi fanoušky a kapela začíná dostávat nabídky ke koncertování na mnoha místech Slovenska i České republiky. V roce 2008 vychází album Seven Sins, se kterým Doomas vyráží na koncerty nejen po celém Slovensku, ale i po ostatních státech Evropy, jako jsou například Německo, Maďarsko, Rakousko a další. Frontmanem kapely je Peter Baťko, jenž je zároveň i majitelem malého labelu Gothoom Productions a také pořadatelem slovenského Gothoom festivalu. Právě pod vlajkou labelu Gothoom, který vznikl v roce 2011, vyšlo v roce 2015 také zatím poslední album Doomasu.

Facebook: https://www.facebook.com/DoomasOfficial/?fref=ts

HELEVORN
Druhou z kapel jsou mallorští Helevorn, jejichž kořeny sahají do roku 1999. Promo CD vydávají v zimě roku 2000. Deska nese název Prelude. Svým stylem připomíná kapely jako Tristania nebo Theatre of Tragedy a je velice kladně přijata undergroundovou komunitou. Kapela byla požádána o hostování na albu December Songs, které vyšlo 12. prosince 2006 jako pocta kapele Katatonia. 22. září 2014 vydávají Helevorn třetí studiové album Compasson Forlorn. Osm stop plných lidského úpadku a nejniternějších pocitů členů kapely. Compassion Forlorn získalo výborné ohlasy a umístilo Helevorn na dobrou pozici ve světové doom metalové komunitě.

Facebook: https://www.facebook.com/helevornband/?fref=ts

Další informace (vstupenky atd.) budou doplňovány postupně.

Událost: facebook.com/event

Podobné články

Pořadatelé

Mist agency
Doomas

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>