GINGER CANDY VOL.7 (Brno – RC Brooklyn, 24. října 2015)

24. říjen se nesl ve znamení ostré muziky v pestrém žánrovém rozmezí. Kdo navštívil v tento chladný sobotní večer brněnský Brooklyn, mohl okusit, krom vynikajícího jídla od mistra kuchaře a pořadatele Jakuba, řízný deathcore, hardcore a death metal špičkové kvality. Celá akce byla zdarma, jako poděkování fanouškům, co podporují tuhle zaběhnutou událost a byla to rovněž reakce na odpadnutí smečky CHAMBER OF MALICE. Já jsem se zúčastnil především kvůli kapele I WARNED YOU, kterou již dlouho uctívám. Mám opravdu rád jejich energií našlápnutý death metal s přísměsí deathcoru. Krom toho zde kytaru obsluhuje můj oblíbenec z vynikající deathovky PANDEMIA – Vitalij. V ten večer ale rozhodně nebylo slabé kapely.

V Brooklynu jsme byli tak akorát na čas. U tlachání s pivkem v ruce jsme nějak nepostřehli, že již tři čtvrtě hodiny měla hrát kapela DEFORM, ale na pódiu nic. Horda tedy chtěla odehrát vystoupení pouze ve dvou lidech, nakonec ale našla výpomoc a záchranu v podobě Pigiho, který předvedl, jak má vypadat improvizace. Obdivuhodný výkon trefit se tak, aby vokál seděl do songů a nebýt sehraný s kapelou, navíc vymýšlet texty za pochodu. Fantastické a neobvyklé. Basák kapely dorazil ke konci setu a odehrál a odzpíval zbytek.

Poté již začíná kapela, která mi neustále unikala, nebo spíš já jsem unikal mimo dosah skupiny. I WARNED YOU vlítli s nasazením na pódium a spustili svůj death/deathcorový set plný energického běsnění. Smečka hladce kombinuje melodický death metal s ostrým deathcorem a jejich úderné rytmy střídané sypačkami mají potenciál k demolici. Máza je frontman jak má být, jeho vokál disponuje velkou dávkou agresivity a jeho výraz na pódiu donutil člověka minimálně k destrukci své páteře. Hrálo se především z debutu „Breathing The Scarlets“ a také z EP „Hoods of Incomplete“. Jedním slovem špička, byl jsem naprosto spokojen a nadšen, že jsem I WARNED YOU mohl konečně spatřit.

PASSION OF THE TRUTH bylo pro mě neznámé jméno, jejich vystoupení mě ale rozeskalo na malé kousíčky. Je libo deathcore největší brutality a šílenství? Jste tu správně. Kapela s obrovským zápalem prala do lidí svůj deathcore plný nepředvídatelných změn temp a rytmů. Zpěvák Jakub (dále také pořadatel a kuchař – jídlo se opravdu vydařilo), lítal po pódiu a řval, co to šlo. Jeho energické vystupování podporovalo nadupanou hudbu, v níž mě nejvíce uchvacoval bubeník kapely – Lukáš. S naprostou lehkostí sázel jeden brutální úder za druhým a táhl celou mašinu vpřed. Kvalitní zvuk to celé přiostřil, a tak jsme dostali kvalitní porci šílenství.

Moc se omlouvám fanouškům death metalové kapely MORTALITY INFECTED, ale míra alkoholu v mé hlavě byla již neúnosná a moje mysl se odebrala do říše snů. Doufám, že se v klubu našel ještě někdo, kdo zvládal vnímat a kapelu si užil, já podlehl jak alkoholickým radovánkám, tak chuti po jídle a užívání si muziky se změnilo v tučné hody! Každopádně luxusní akce plná jak občerstvení a pití, tak především brilantní hudby a fajn lidí, díky za to a příště určitě repete!

Vystupující kapely:

DEFORM

I WARNED YOU

PASSION OF THE TRUTH

MORTALITY INFECTED

Klub:

RC BROOKLYN

Vlez:

Zdarma

Podobné články

GINGER CANDY VOL.7 (Brno – RC Brooklyn, 24. října 2015)

About The Author
- Black, post, doom (sludge/stoner), ambient, noise, drone, post-rock, shoeagez (Harakiri for the Sky, Anomalie, Downafall of Gaia, Sedna, Belphegor, Horna, Blaze of Perdition, Hetroertzen, Sarkrista, Inferno, Alcest, Les Discrets, Lost in Kiev, Last Leaf Down, God is an Astronaut, Infestus, Marduk, Ad Hominem, Rotting Christ, Kroda, Baptism, Khors, Nokturnal Mortum a mnoho dalšího. Redaktor webů: Marastmusic.com, Metalirium.com, Bes Webzine.sk

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na