Kniha kovu nyní v prodeji

Na globální metalové mapě je Skandinávie spojovaná především s black metalem, America s death či nu-metalem, Francie a Benelux s post-metalem. A Česká republika? Ačkoliv tato nemá v rámci světového metalu obdobně dominantní postavení, metal jakožto hudební žánr má u nás svoji tradici a historii, své významné osobnosti a kapely, své fanoušky a podporovatele, takže ačkoliv se to nemusí na první pohled jevit, rozhodně se nemáme za co stydět. Taková je výchozí pozice, se kterou se Václav Votruba pustil do svého druhého literárního díla, které pod názvem Kniha kovu – část 1 vychází právě nyní u MetalGate Records.

Jak napovídá sám název, jedná se o první díl plánované série, která si klade za cíl zmapovat vývoj české metalové scény od jejích počátků až po současnost. A činí tak způsobem svébytným především ze svou hledisek. Za prvé, nečekejte souborné dějiny českého metalu. Kniha kovu totiž svůj historický exkurz strukturuje skrze jednotlivé metalové subžánry. Za druhé, nečekejte tradiční, poněkud suchopárný, historický narativ. Kniha kovu totiž nechává vyprávění především na těch, kteří takzvaně byli u toho.

V první části Knihy kovu tedy budete na ploše 285 stran sledovat historii black, death a thrash metalu v domácích vodách, resp. ji svým způsobem prožijete prostřednictvím názorů a vzpomínek jednotlivých osobností scény, ať už se jedná o muzikanty nebo publicisty. Jedná se tedy o živé dějiny, přístupné jak těm, které zajímá, jak to tehdy bylo, tak i těm, kteří to sami zažili.

Václav Votruba rozhodně není v rámci českého metalu žádný nováček. Má za sebou dlouholeté působení v hudební publicistice, zejména na zinu Metal Forever & Metal Man, a rovněž dráhu aktivního muzikanta v kapelách AFTER RAIN, DARK ANGEL a THE RIVER OF LOST SOULS. I jeho spisovatelská kariéra už má svůj první zářez ve formě románu Na pokraji, který vyšel letos v říjnu.

Na Knize kovu se kromě Václava podílela i další významná osobnost domácí metalové scény, a to Tomáš F. Hanzl, frontman ANTIGOD a dříve ISACAARUM, který se postaral o sazbu a celkové grafické pojetí díla.

Kniha kovu vychází u MetalGate Records ve formátu paperback a je k dostání na MetalGate e-shop.

www.metalgate.cz

www.vaclavvotruba.cz
Odkaz na ukázku z knihy: http://metalgate.cz/cz/records/541-prectete-si-ukazku-z-knihy-kovu

Rozhovor s autorem: https://www.youtube.com/watch?v=k60Xt0R8bfM

Podobné články

Kniha kovu nyní v prodeji

| Novinky | 0 Comments
About The Author
- Prakticky neexistuje nic, co bych o sobě nevěděl, ale zároveň nic, co bych chtěl, aby věděli ostatní. Podstata tajemna :-)

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na