Některá média potřebují trochu zchladit…

Je čtvrteční ráno, já jsem na cestě do školy a v rychlosti si prohlížím novinky na facebooku. Najednou na mě vybafne příspěvek od Prima Zoom s popiskem „Krvavý (a vraždící) stín black metalu…“.
Ze zvědavosti článek s názvem „Hořící kostely a vraždy – odvrácená tvář black metalu“ otvírám a čtu.
Autor článku znovu rozebírá případ s vypalováním kostelů a Vargem Vikernsem, jak jinak. To vypadá, že od té doby nikdo na světe nikdo nezabil a nikdo nic nepodpálil. O výskytu dalších satanistických sekt, které s metalem nemají nic společného, ve článku není ani slovo. Vraždící, extrémisté – satanisti, kteří nemyslí na nic jiného, než podpalování kostelů a krvavé rituály při svíčkách jsou tendenčně spojovány s metalisty. Proč?
Metalisté jsou normální slušní lidé, kteří mají rádi svůj styl hudby a oblékání. Extrémy v článku popsané se dají najít v jakékoliv společnosti a komunitě i v hudebním žánru.
Pokud měl výše uvedený článek sloužit k propagaci detektivní série Temný kraj, který dva díly velkoryse věnoval právě metalistům, považuji to z pohledu metalové komunity za velice neférové.
Ne, my neukusujeme netopýrům hlavy, naopak, máme zvířata rádi živá a pokud možno vcelku. Chtěla bych podotknout, že vegetariánská strava je na větších metalových festivalech běžnou součástí. Nesprejujeme po uměleckých památkách, umění si ceníme a mnohdy se jím inspirujeme.
I taxikář, vozící metalisty z jednoho nejmenovaného extrémnějšího metalového festivalu, mi jednou řekl, že nás považuje za jedny z nejslušnějších klientů, které je radost vozit – na rozdíl od náctiletých zdrogovaných dorostenců z jiného nejmenovaného hudebního festivalu, daleko společensky akceptovatelnějšího žánru. Záměrně konkrétní hudební žánr neuvádím, nechci budovat další předsudky. Na to máme jiná média.
Jen si tímto dovolím „poděkovat“ článku Prima Zoom, který je stále dohledatelný v archivu, za takto negativní jednostrannou propagaci.
Nevztahuje se na to náhodou paragraf o šíření nenávisti proti skupině obyvatel? J
Odkaz na zmíněný článek: http://zoom.iprima.cz/specialy/seriovi-vrazi-nejvetsi-lidske-zrudy/horici-kostely-vrazdy-odvracena-tvar-black-metalu

Náhledový obrázek: Archiv autorky (Arnion)

Podobné články

Některá média potřebují trochu zchladit…

About The Author
-

3 komentáře

 • Dodo
  Reply

  Naprosto trefné .. a Root by se měli stydět nechat dělat rozhovory pro takovej bulvár..

  • Arnion
   Reply

   Děkuji 🙂 … Ano, bulvár to je a je opravdu smutné, že zvolili takovouto formu propagace…

 • Ferda
  Reply

  No, ono laciné konstatování „Nevztahuje se na to náhodou paragraf o šíření nenávisti proti skupině obyvatel?“ je taky tak trochu bulvár, ne? Milá autorko, nevztahuje. A pokud si myslíš, že jo, tak o tom blbě nepindej a podej trestní oznámení!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>