Přinášíme výběr těch nejlepších novinek, které k našim uším přivanuly éterem v druhé polovině února (první polovinu jsme pro vás sesumírovali ZDE), a které zanechaly patřičný dojem. Seznam neobsahuje singly, na které jsme už vás upozornili (zmiňme Nekrogoblikon nebo Mors Subita).

Slugdge jsou důkazem, že trpělivost, sázka na ujeté lyrické téma (slimáci) a Bandcamp růže přináší. Kapela začala svou činnost v roce 2012, kdy začala svou muziku volně šířit přes Bandcamp. Svými vtipnými a kreativními texty a zároveň špičkovou hudbou si získala řadu fanoušků (mezi něž se počítá i autor), dnes jim vychází první album pod hlavičkou labelu Willowtip Records.

Alkaloid netřeba představovat. Nové album těchto německých progresivních deathařů s názvem „Liquid Anatomy“ vydává 18. května Season of Mist.

Když se řekne finský (nebo vůbec skandinávský) grindcore, nejde nevzpomenout na Rotten Sound. Jedni z „original gangsters“ grindcoru mají na kontě už osm alb a jejich další placka vyjde v květnu.

Belphegor připomínají svou aktuální desku malým, šikovným a po belphegorovsku škaredým lyric videem.

Code Orange, jedna z nejzajímavějších metalcorových kapel dneška, vydala tento singl v rámci Adult Swim Singles Program na začátku února. Na jejím youtubovém kanále se objevil o něco později, tak ho tady máte.

Rivers of Nihil nás už jednou ukázkou z desky „Where Owls Know My Name“, která vyjde 16. března, obšťastnili, zde je k poslechu druhá.

Tento song od amerických Inferi potěší příznivce melodického/technického metalu ve stylu The Black Dahlia Murders. A taky v něm hostuje Trevor Strnad. Přeneste se do světa lovecraftovského hororu, o jehož strašlivých tajemstvích vám bude zpívat Cookie Monster ze „Sezame, otevři se“.

Španělští Angelus Apartida jsou nepochybně jednou z předních „re-thrash kapel“, které se objevily po roce 2000. Tato parta to s thrash metalem myslí setsakramentsky vážně. Album „Cabaret De La Guillotine“ vydává začátkem května Century Media.

Ambientní/avantgardní muziku bych sem hned tak nezařadil, pokud by k ní svým vokálem ovšem nepřispěl Sakis Tolis z Rotting Christ. Tento avantgardní projekt řeckého multiinstrumentalisty Stelios Romaliadise vyšel vloni pod hlavičkou I, Voidhanger Records.

Tato stoner/doom metalová parta z texaského Austinu sice teprve debutuje, ale po poslechu se nedivím, že si je pod svá křídla vzal Candlelight Records.

Toto je druhá ukázka z aktuálního alba „Ride Into Grave and Glory“, těchto mongolských nájezdníků. 

Myslíte si, že power-symphonické konceptuální album o Richardu I. Lvím srdci, známém křižáckém vojevůdci, je něco pro vás? Připomínáme album „Lionheart“ rakouských Serenity, které vyšlo v loni říjnu.

Nemá přesně takto znít moderní power-prog? Album kanadských Borealis vychází koncem března.

A na závěr tu máme digitální singl od Lustre, což je dle mého názoru tak trochu „Burzum meets chill out music“, ale svoje publikum tento projekt má – stačí se podívat na počet zhlédnutí…

O autorovi

Satan is real.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x