Recenze: Scars of Solitude – Deformation

Dnes vychází pod hlavičkou Inverse Record melodický heavy metal v podání kapely z finského Äänekoski Scars of Solitude. Melodický kvintet je hodně mladá kapela, která se pohybuje na finské scéně teprve dva roky a zatím sbírá zkušenosti. S prvním dlouhohrajícím albem tedy přichází klasická otázka. Bude z téhle kapely jednoho dne jedna z vlajkových lodí vydavatelství, zanikne anebo se transformuje do něčeho jiného?

Začátky. Málokterá slavná kapela debutovala s vybroušeným a skvělým albem (až na čestné výjimky). Většinou jsou začátky trochu úporné a je na nich znát, že se hudebníci hledají ve spleti vlivů. Scars of Solitude mě v tomto ohledu dojali, protože mám v počítači připravený článek o Sentenced a jak tak sbírám materiály a poslouchám stará alba, nemůžu prostě ten vliv jen tak pominout. Dokonce mi přijde v některých pasážích, že mi Mikko Ruuska, vokalista kapely splývá s charismatickým hlasem Villeho Laihialy, ale v mladším a méně zkušeném podání. Ostatně Mikko má talent, jen musí ještě trochu zapracovat na jeho jistotě a na technice. A i když je poslech všech vlivů v albu sentimentálně příjemná záležitost, až si Scars of Solitude najdou vlastní, unikátní styl, možná nás čeká hodně velké překvapení.

Scars jsou nejlepší v syrovějších pasážích, v klidnějších a nepříliš technických polohách. „Deformation“ není špatně koncipované album, ale něco mu přeci jen schází. Možná je to právě zkušenost a vlastní, nezaměnitelný styl. Posluchač se po pár písních trochu ztratí a přestane sledovat hudbu, což není ta nejlepší vizitka. Přesto. V albu něco je. Zatím tušené, rodící se a nezřetelné, ale mám pocit, že až Scars of Solitude vydají další album, bude to dobré. Nechávám kapele čas hájení a budu ji sledovat.

images: ©Juha Kunelius

Scars of Solitude - Deformation

Scars of Solitude - Deformation
5.8

Skladby

6.0 /10

Originalita

5.0 /10

Produkce

6.0 /10

Zpěv

6.0 /10

Instrumentální složka

6.0 /10

Podobné články

Recenze: Scars of Solitude – Deformation

About The Author
- Suomi - Finnish metal from Aamunkajo to Zyprexa - Rubrika: Finský koutek

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>