Report z Cannibal Corpse, Krisiun, Hideous Divinity, 27. 4.,  MeetFactory, Praha

Konec dubna byl ve znamení death metalového nářezu v podobě skupin Hideous Divinity, Krisiun a legendy Cannibal Corpse. Svou řežbu předvedli v pražském MeetFactory, kde se na celou akci sešlo přibližně 200 lidí, i když na začátku to tak moc nevypadalo. Do klubu jsem raději dorazila asi o hodinu dříve, jelikož MeetFactory je známé svými dlouhými frontami a já nechtěla nic takového riskovat. I když už jsem tam nakráčela takto brzy, vstup byl plný fanoušků. Nedočkavě jsem se rozhlížela po prostorách, zaujatě poslouchala šum, zkoušení nástrojů a představovala si, jak za pár minut vejdeme do pořádného pekla, které budou mít na svědomí tyto tři skupiny.

Italové Hideous Divinity doslova tyto brány do pekla otevřeli. Musím říct, že zpěvák umí výborně pracovat se svým hlasem, navíc skupina odehrála výbornou show, nedocházela jim energie, zpěvák Enrico se velmi rád předváděl, což dodávalo jejich vystoupení šťávu – dramatické výstupy, vložení si mikrofonu do úst – to vše jsem zachytila při jejich skoro hodinovém setu. Přidané světelné efekty byly třešnička na dortu, občasně jsem si připadala vážně jako v katakombách, možná to byl účel. Každopádně tuhle skupinu chci vidět znovu.

Tři bratři Krisiun z Brazílie pro mě byli největším překvapením večera, samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu. Výborná komunikace s fanoušky, stejně tak jejich show, navíc zahráli spoustu songů z nového alba „Forged in Fury“. Neustále chválili české fanoušky, opakovali, že je pro ně pocta hrát s Cannibal Corpse a navíc v Česku. Na konci se nám dokonce klaněli. Co je fakt škoda, že kvůli časové tísni nepřidali song navíc. Takovou živost, energii a přitom velkou dávku death metalu… co víc si přát.

A ten nejbrutálnější nářez celého koncertu – kdo jiný než americká legenda death metalu a také legenda všeho surového, drastického, krvavého – Cannibal Corpse. Hudebně byli naprosto famózní, konečně jsem naživo viděla Georgův headbang, který mě dodnes fascinuje, jenže je tu velké ale. Zpěvu jsem moc nerozuměla a přála jsem si, aby se to alespoň trochu hýbalo, ale jinak si opravdu nelze stěžovat. A jakmile začali hrát můj oblíbený song „Hammer Smashed Face“, byla jsem ve svém živlu.

Celkově se akce povedla nad moje očekávání. Zvuk naprosto super, tedy pokud nepočítám trochu nepovedené ozvučení zpěvu u Cannibal Corpse, ale to se dalo přehlédnout. Navíc jsem si odnesla suvenýr v podobě trsátka Kanibalů, z čehož jsem měla obrovskou radost, fanoušci si to též velice užívali, někteří to dotáhli i ke stage divingu… Navíc jsem znovu poznala nové lidi, což vždy beru jako velké plus na akcích. Za mě opravdu luxusní zážitek. A říkám: Já chci znova!!

Hideous Divinity

Hideous Divinity

Krisiun

Krisiun

Cannibal Corpse

Cannibal Corpse

Cannibal Corpse

Cannibal Corpse

Zdroje:
Úvodní fotografie: facebook/events
Fotografie: Jaromír Stoklasa, Kirma Lee

 

Podobné články

Report z Cannibal Corpse, Krisiun, Hideous Divinity, 27. 4., MeetFactory, Praha

About The Author
- Zasněná duše, která holduje metalu, knihám, historii, šťourání se v soukromí různých kapel a různým akcím. Mezi její oblíbené žánry patří symphonic, death, atmospheric black, pagan a folk metal.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>