Speciální retro Pařát

Poslední vteřinou letošního roku si připomeneme 25 let od konce Československa. Taky si říkáte, jak ten čas strašlivě letí? Pro toto blížící se výročí jsme připravili speciální československé „retro“ vydání. To se zároveň stává symbolickým gestem soudržnosti, protože to v oblasti undergroundového metalu snad ještě nevymizelo, na rozdíl od jiných sfér.

V novém Pařátu nenajdete žádné rozhovory s kapelami. Prostřednictvím mnoha podrobných článků se vrátíte do osmdesátých let, kdy metalová scéna na území Československa teprve vznikala a děly se hrozné obludnosti. Slovo dostanou mnohé osobnosti, které už v devadesátých letech tvořily scénu a dnes už se jejich životy posunuly trochu jinam. Např. Tomáš Prek z vydavatelství Redblack, Radek Bubeníček, šéfredaktor magazínu Whiplash, nebo Sváťa Schwarzer, spoluzakladatel M.A.B. Records a majitel Sheer Records. Podrobně vylíčí, jaké to kdysi bylo a proč skončilo. Velmi otevřené zpovědi poskytli také Peter Beťko, Cyklo, Mortis, majitel Metal Age a chybět nemůže ani Kolinss, jenž se rozhovořil o počátcích thrash metalu v Československu a mnohé další osobnosti.

Uvnitř Pařátu najdete debutové CD kapely Soul Massacre… jenže ono se úplně o nové tváře nejedná a slovo „retro“ i tady není střelou úplně bokem.  Pokud máte rádi švédský old school death metal, buďte ve střehu! Navíc Soul Massacre mají za mikrofonem pěknou dívku!!! Autorem grafiky pro album „Purgatory System“ je další kultovní postava československé tvrděmetalové scény už z devadesátých let – mistr Deather.

Kompletní obsah včetně možnosti objednávky najdete na paratmagazine.com

Podobné články

Speciální retro Pařát

| Novinky | 0 Comments
About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odběr  
Upozornit na