10 Years Anniversary Tour – Brno – Melodka (2014)

10 Years Anniversary Tour – Brno (2014)

Pouze dva týdny do předu bylo oznámeno, že Valkyrja dorazí do brněnského klubu Brooklyn, protože kapele nevyšlo vystoupení v Polsku. Jak velké štěstí, protože mi skupina unikla na Hell Fast Attacku, tudíž jsem měl velkou radost, že tuhle špičku švédského black metalu spatřím. Velice mě jen překvapila volba klubu. Přeci jen, Brooklyn je dost malý na takovou velikou hordu. Ještě bych rád zmínil fakt, že se v sobotu konalo dost velký počet akcí, tudíž jsem byl rád, že se na Valykrje sešlo celkem dost lidí. Mohlo to být lepší, ale byl jsem rád aspoň za takový počet a za to, že se dalo v klubu pohybovat i dýchat. Prostor byl tak akorát zaplněný, tudíž jsem byl naprosto spokojen.

Do Brookloynu jsem přišel pozdě, nestíhal jsem s časem. Když jsem vešel do příjemně zaplněných, menších prostorů klubu, skupina Altum Atramentum už měla tak půlku vystoupení za sebou. Jejich koncert prý ze začátku dosti skřípal, údajně chlapi dost ujížděli a i zvukově nic moc. Já ovšem slyšel i viděl tu podařenější část vystoupení a líbilo se mi to. Kapela hrála takový black/death. Nic převratného, ale příjemně se to poslouchalo.

Hellocaustor, žatecká thrash metalová skupina, jejichž set mě naprosto nebavil, ba naopak znechutil. Především vystupování zpěváka mi přišlo velice pozérské. Jeho vtipy mi přišli spíše trapné. Nevím, co lidi mohlo bavit na předstírání masturbace s mikrofonem a jeho vulgarismem. Lidi se ovšem vyblbli, což je to hlavní. Jednou vypadl proud, naštěstí jen na pár minut, za chvíli se mohlo pokračovat dál.

Klub byl už dosti zaplněný a a začala se připravovat thrash metalová smečka, Tyranizer, rovněž ze Žatce. No, při zvučení, jsem byl mírně zaskočen příšerně přehuleným zvukem a naprosto nesnesitelně ostrými kytarami. Při setu se naštěstí vše vyrovnalo a i když to nebyl takový zázrak, zvuk byl alespoň snesitelný. Skupina předvedla thrash, který nadchne fanoušky tohoto žánru, mě to však nechalo chladným, přeci jen, přišel jsem na něco trošku jiného.

Po té už se ovšem chystá hlavní skupina celého večera…švédská black metalová skupina Valkyrja. Lidi se nahrnuli do předu, my také opět nesměli chybět u podia. To co nastalo, bylo opravdové bestiální peklo. Skupina hned při prvním songu spustila nelítostný black metal švédské školy. Lidi okamžitě dostala do varu. Zpěvák působil jako démon, prožíval celé dění a jeho skvělý vokál mě dostával do kolen. Zvuk byl na Brooklyn velice dobrý a čitelný, jde vidět, že si na tom dali pěkně záležet. Po každé písni fanoušci skandovali jméno kapely s naprostým nadšením. Zazněly písně z celé diskografie, koncert mi utekl velice rychle, ale moje black metalové choutky byli naprosto uspokojeny a kapela stvrdila svou pozici na scéně.

Po Vylkyrje ještě hráli k mému překvapení dvě kapely a to Pražští thrashšeři Bajonet a Pražští Hejtman. Obě kapely už naprosto nezapadali do kategorie muziky, co se mi líbí, tak jsme se spíš bavil s lidmi, než vnímal obě vystoupení, byl jsem nadšený ze Švédů a mohl jsem se nadšeně odebrat domů.

Celkově naprosto skvělý večer, takže se už těším, jak se k nám Vylkyrja opět vrátí, určitě nebudu chybět.

10

11

12

13

14

Foto: Music and Astro Photography – Alice Týnská.

Podobné články

10 Years Anniversary Tour – Brno – Melodka (2014)

| Článek | 0 Comments
About The Author
- Redaktor webů Metalirium, Marastmusic a magazínu Full Moon, posluchač především atmosferické, převážně alternativní hudby.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na