Christmassacre 2014 (Melodka – Brno)

23. prosince se již tradičně konal v Brně další ročník vánočního, metalového večírku Christmassacre. Celá akce se nesla ve speciálním provedení, především díky hlavnímu taháku Big 4. Tedy 4 velcí zpěváci české scény, kteří si střihli covery od kapel, které si vybrali ( Big Boss, Khaablus, Likvidus, Dr.Fe). Hostitelem koncertu byla Melodka, tak jako každým rokem. Dále se zde představili jména jako Return to Innocence, Black Stars Band a všemi známí Debustrol.

2014_12_DSC_0634

Do klubu jsme přišli s mírným zpožděním, tedy set Black Stars Band už byl v plném proudu rozjetý. Tomuto dětskému souboru jsem nevěnoval příliš pozornosti, jelikož jsem byl obklopen známými lidmi a bylo třeba se posilnit pivkem a pokecat. Z toho co jsem ovšem slyšel se jednalo o rock, který mne nechával chladným. Každopádně lidí se na tyto mladé muzikanty přišlo podívat opravdu mnoho a sál byl plný, na to že se jednalo o první účinkující.

 

2014_12_DSC_0727

 

Další hordou byli Return to Innocence, označení na internetu jako melodický death/doom metal. No, na rovinu s doomem to nemělo nic společného. Muzika zněla spíše jako folk/pagan metal, což jsem nečekal. To nemění nic na tom, že se jednalo o zdařilou show, kterou nejvíce dostával do varu baskytarista, který řádil, dělal ksichty a lítal po podiu a věděl, jak zaujmout fanoušky zajímavou hrou. Nemá cenu zmiňovat zvuk na Melodce, zase a znova kvalita nejvyšší.

 

2014_12_DSC_0747

 

Po doplnění tekutin a nachystání dalšího koncertu se na podiu objevilo pravé, nefalšované peklo. Big 4 konečně začíná a já byl překvapený, jak se s tím páni zpěváci vypořádají. Na podium vtrhl Khaablus a kapela spustila známou pecku od norských black metalistů Satyricon a to KING. Jedním slovem dokonalost, okamžitě jsem se dostal do naprostého stavu blaha. Khaablus velice dobře dokázal napodobit Satyra, jak vokálem, tak pohyby a pánové odehráli vše precizně. Postupně se na podiu zpěváci střídali, nebudu zde zmiňovat vše, bylo by to na dlouho. ale nejvíce po Satyricon mě dostal do kolen výkon Míry Horejska a jeho song od Masters Hammer...Jáma Pekel. Pomalovaný obličej, černokněžnická image, samozřejmě si skladbu zařval ve svém vokálním provedení, ale znělo to více než tučně. Hlavy opět lítali v rytmu, lidi šíleli a pařili, ono slyšet tuhle legendární pecku a tak dobře zahranou je potěcha pro fandy Masters Hammer. Mistr Big Boss si zase střihl staré pop rockové pecky, působilo to spíše usměvavým dojmem, fanoušci byli velice pobavení a celý koncert završili všichni společně na podiu a to skladbou od Judas Priest, jako největší překvapení. To už pro mě ale nebylo to pravé ořechové.

 

2014_12_DSC_0779

 

Celkově lidi odcházeli nadšení, i já byl uspokojený a na podium nakráčeli poslední páni na holení, legenda Debustrol. No, opět skupina, co mě nebere naprosto vůbec a jejich tvorba je mi prostě cizí. Už mě to tolik do první lajny nelákalo, kapela zněla velmi dobře tak maximálně pro fandy thrashe, což není můj případ, chlapi hráli s nasazením a perfektním zvukem. Lidi se dobře bavili a to je to hlavní, mě osobně tato banda nic neřekla. Každopádně pro milovníky této muziky Debustrol představovali potěšení

Závěrem rekapitulace. Zdařilá akce s velkým počtem lidí, kteří byli přilákáni speciálním programem, co se v Brně a vlastně celkově v ČR ještě neviděl, k tomu si připočtěme Debustrol, kteří na sebe taky nahrnou slušné davy fans. Zvukově taky velice profesionální, atmosféra příjemná, prostě opět pěkné pokračování této brněnské kultovní akce. Takže příští rok opět na Melodce, doufám že s nějakým dalším zajímavým seznamem výživných jmen.

Zdroj fotek: Saha Web.

 

Podobné články

Christmassacre 2014 (Melodka – Brno)

About The Author
- Redaktor webů Metalirium, Marastmusic a magazínu Full Moon, posluchač především atmosferické, převážně alternativní hudby.

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na