Eagleheart, Porta Inferi, Neutral, Anthology (Brno Melodka)

 

Dne 28.11. 2014, se uskutečnila akce v Brně na melodce nálož moderní vlny české a slovenské power metalové muziky v podání čtyř kapel české a slovenské scény. Scéna se měla uskutečnit už v 18:30, ale všechno to začalo až cca o půl hodiny pozdějí než mělo, ale důležité je, že koncert absolutně a bezproblémově proběhl, bez žádných závad. Vstupné stálo pouze 120 Kč, což za takovej koncert, to opravdu stálo za to a ten, kdo tam nebyl nebo nemohl, udělal určitě hodně, velkou chybu, že se tehle akce nezůčastnil. Musím říct, že to byl jeden z nejlepších koncertních underground zážitku, který sem zažil, protože jelikož poslouchám hodně ten power metal, což mám hodně rád nejenom v zahraničí, ale i u nás v České republice. Myslím si, že kdyby se někdy něco takového, podobného opakovalo, určitě nebudu váhat a rozhodně zajdu.Jsem si jíst, že těch cca 200 lidí, kteří se akce zůčastnili, přišli a odešli spokojení s dobrou náladou.

1 4

Jako první na scénu, hned na úvod, vystoupila power-speed metalová, mladá partička z Uherského Hradiště a to kapela Neutral, která zahrála svoje + dvě převzáté hity, sice když vystoupili, moc lidi se nezaplnilo, ale myslím si, že tuhle kapelu si užili hodně dobře, stejně jako já, docela mě tahle partička překvapila nejenom svými českými hity z aktuálního alba ”Brána Osudu”, ale také dvě zahraniční hity, které se jím opravdu vydařily, mě sám osobně se mi to líbilo. První převzátý hit zazněl známý song od švédské kapely Sabaton ”Primo Victoria”, který se mi opravdu moc líbil, když sem viděl ty ostatní lidi jak se zrovna na tuhle pecku vyřádili, sem si jíst, že se jím to provedení líbilo hodně. Druhý převzátý hit, byl velice populární a to song ”Fear of the Dark” od britské kapely Iron Maiden, který se jím taky opravdu povedlo, přiznám se, že nejsem moc na převzání hitu, ale tohle se kapele opravdu povedlo, vůbec sem nečekal, že Neutral něco takového hraje, hlavně že sem se taky dočkal svých oblíbených hitu jako ,,Ikarův plán, Hraj dál, Hříšná pouť atd.” Takže musím kapelu ohodnotit pozitivně, byla to opravdu nádhera a kapele přeju, aby se určitě zase někdy vrátili do Brna, u mně mají vždy v Brně otevřeno.

3

Jako druhý underground interpret, vystoupila parta z Nového Jíčina a to kapela Porta Inferi, což musím říct, že jejích tzv. moderní power metal, spojený s elektronikou, agresi a symphonie, byl zcela vyjímečný, docela se mi tenhle mix zalíbil, i když nejsem moc na elektroniku, ale tohle je pro mně zásadně vyjímka. Kapela poprvé v Brně, představila nového zpěváka Normana Powera, který na melodce dokázal přesvědčit fanoušky, aby si to s kapelou společně užili stejně jako já, docela sme se nejenom pobavili, ale i hodně zasmáli zpěvákovým humorem. Skupina představila i věci s nové desky ”Out of the Difference” která vyšla v říjnu tohoto roku, nechyběly i hity z předešlého alba ”Another World”. Řekl bych, že jejích atmosféra se opravdu vydařila a přesvědčila ještě o něco víc lidi než předtím. Doufám, že Porta Inferi ještě někdy do Brna dorazí, protože kdo má rád moderní power metal, tak tuhle kapelu by si člověk neměl nechat ujít.

7 2

Jako třetí underground interpret, i když v Brně to pro lidi, co je zná moc underground není. Jedná se o domácí power metalovou smečku Eagleheart, která už je na scéně už přes deset let, zahrála si několikrát v zahraničí support kapel jako Dragonforce, Primal Fear, Masterplan, Dark Moor, Blaze Bayley, WASP atd. za svou hudební kariéru vydala jedno Demo a dvě studiové desky. Kapela mezi svůj repertoár, představila jednu novou píseň (název songu už si nepamatuji) z připravované desky, která by měla vyjít na jaře v roce 2015. Musím říct, že jejích nový song mě docela zaujal a myslím že nová deska bude stát za to, stejně jako jejích zatím poslední album ”Dreamtherapy”, které vyšlo v roce 2011. Tahle brněnská partička, zaplnila snad celou melodku, všichni jsme si to náramně užili, bylo to fakt povedené vystoupení, jejích novější bubeník Filip Smetana (ex. Asgard, ex. Flowerwhile) to pořádně rozjel a dotvářel krásnou atmosféru pěkně po brněnsku, myslím si, že Eagleheart si vybrali dobrého bubeníka (tím nemám nic proti předešlým bubeníkům), opravdu to stálo za to, dokonce jsem s ním mluvil osobně a sám mi oznámil, že je na mne vidět, že sem věrný fanoušek, což to doopravdy taky sem a má naprostou pravdu. Jejích současný frontman Roman Sáček, nás hodně bavil nejenom svým vysokým, výkoným tónem, ale i slovně, nikdy nezapomenu na jeho ,,Prší, prší, jen se leje.” Které sme si všichni společně zazpívali, když basák kapely Jiří Fiala měl jeden takovej technický problém, ale i ten měl velký smysl pro humor. Byla to příjemná atmosféra, docela sme si to všichni co byli na melodce užili, už se moc těším na novou desku, ať už bude křest či turné a rozhodně v Brně, určitě se zastavím a možná bych s kapelou udělal i krátký rozhovor, ale to je všechno jen pouhá otázka času.

5 6

Jako poslední underground interpret dorazil až ze Slovenska, není to nikdo jiný než symphonic power metalová kapela Anthology, která svou našlápnutou melodií a krásným dívčím operním zpěvem to s publikem dotáhla do konce, i když už tam zbylo už jen cca 50 lidí, ostatní už se sbalili a rozešli se s dobrou náladou do svých domovů. Přiznám se, že o tehle kapele moc nevím, ale přesto sem se rozhodl ještě dokonce zůstat, abych si to užil do poslední kapky. Skupina představila pecky z nové desky ”The Prophecy” která mne docela zaujala, i když mi ta kapela skoro nic neříká, ale byla to překrásná symphonická atmosféra, i když už tam zbylo jen pár lidi. Hlavně mě zaujal hlas hlavní zpěvačky, která měla opravdu překrásnej, operní jak má být, to přece všechno do symphonického metalu patří ne ? Určitě ať se zas někdy ukážou v Brně, snad už v tý době budu vědět o nich víc.
Musím říct, že akce se opravdu vydařila, opravdu sem nečekal, že budu z toho tak nadšenej jako teď, já sem věděl, proč sem do toho šel zůčastnit se této top akce, jsem celkém z této atmosféry spokojený. Doufám, že se všem co se zůčastnili této akce opravdu líbilo, doufám, že zas bude někdy podobná akce, protože jelikož sem na ten power, tak určitě zásadně neodmítnu, těch 120 kč to bylo (pro mě) opravdu zadarmo a opravdu se to za ty peníze vyplatilo. Tak někdy příště na jiné underground akci a doufám, že to bude něco nejbližšího.

 

 

Podobné články

Eagleheart, Porta Inferi, Neutral, Anthology (Brno Melodka)

| Článek, Reporty | 0 Comments
About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na