Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Folk´N´Roll Majáles v Košicích: Dirty Shirt (Ro), Cruadalach a …

1.5.Středa 2019 | 19:00 -23:30 UTC+1

10Eur

Nejdivočejší a nejzábavnější Folk´N´Rockový Majáles roku začíná v Košicích a končí v Praze.

Skvělé rytmy, nabroušené riffy, zábava pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví, náboženství či hudebního stylu – takový bude tento majálesový večer v podání rumunských upírú Dirty Shirt a jejich doprovodného česko – slovenského supportu, který proběhne ve dvou slovenských a dvou českých hudebních klubech v rámci jejich evropského turné European Letcho Drom Tour 2019, které navazuje na jejich čerstvé studiové album Letchology. Do Prahy a Zlína přijede kapela dokonce se speciální show, kterou si pamatují někteří z loňského vystoupení na open airu Horehronské MeCheChe v Helpě, kde Dirty Shirt vystoupili posíleni o folkloristy z Transylvanian FolkCore Orchestra.

Slovenská a česká tour proběhne v těchto klubech:

01.05.2019 Košice Collosseum Club

02.05.2019 Bratislava Majestic Music Club

03.05.2019 Zlín Masters of Rock Cafe

04.05.2019 Praha Rock café

DIRTY SHIRT je “TOP” rumunská crossover folkcore metalová kapela, která vyhrála druhé místo na mezinárodním finále Wacken Metal Battle 2014 a několik ocenění v Metalhead a Maximum Rock Awards. Unikátní styl kapely tkví v mixu těžkého zvuku moderního rock-metalu se slavnostní atmosférou východoevropské tradiční hudby, eklektizmu světové hudby (country, reggae a kmenové rytmy), elektro zvuku industriální hudby, energie hardcore a groove funku.

CRUADALACH je české osmičlenné folkmetalové těleso s houslemi, flétnami a šalmajemi v koncertním obsazení. Pro kapelu jsou charakteristické velmi živelné shows vedené energickým frontmanem. Repertoár Cruadalach byl v počátcích ovlivněn především středověkými a irskými motivy, kapela ale později nachází vlastní identitu a styl, v němž se protíná více metalových žánrů. Texty písní, psané zejména v angličtině (dříve i v češtině), reflektují lidské zkušenosti i hodnoty a obecně spiritualitu lidského bytí.

FILIP JÁNOŠÍK & HOTOVÍ UMELCI hraje zbojnický rock´n´roll, v němž kytarová sóla nahradil cimbál a moderní elektroniku ještě modernější harmonika. Podle zpěváka Filipa to mělo znít jako “Lúčnica pokúrovaná Svobodnou Evropou”.

První vlna 100 vstupenek na každý klub v EXTRA CENĚ je již v předprodeji, tak neváhejte!

PREDPREDAJ.SK: https://bit.ly/2UclUR5
TICKETPORTAL.SK: https://bit.ly/2sIb49M
PŘEDPRODEJ.CZ: https://bit.ly/2AZZhIE

Za Digital Rock Media informuje Roland Koncz

Podrobnosti

Datum:
1.5.Středa 2019
Čas:
19:00 -23:30 UTC+1
Cena:
10Eur
Štítky Akce:
, , , , ,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/285511758827372/

Místo konání

Collosseum Club
Dominikánske námestie 35
Košice, 040 01 Slovensko
+ Google Mapa

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..