FATAL FLESH FEAST vol.16 (Brno – RC Brooklyn 14.2)

0

14. února se ve známém brněnském klubu Brooklyn odehrálo již šestnácté pokračování především death metalové akce Fatal Flesh Fest, samozřejmě celé dění měli pod palcem jako vždy úspěšní ničitelé FATALITY. Tato skupina je na vzestupu a Fatal Flesh Fest je hojně navštěvovanou akcí, která to jen dokazuje, tudíž jsem byl zvědavý, kolik lidí přitáhne kapela tentokrát, když si ještě přizvala mocné spolubojovníky, především INFER ze Slovenska, na které jsem se obzvláště těšil, jelikož se mi velmi líbí death metal prolezlý black metalem. Dalo se předpokládat, že Slováci nalákají zvědavce… Inu, pohled na nadšený a velice početný dav byl velmi uspokojující.

Do klubu jsme dorazili trošku později, již mírně posilněni slastným zlatým mokem, ale FATALITY, kteří otevírali celé dění, jsme naštěstí stihli v plné parádě. Při vstupu do prostorů zněla mocná hudba linoucí se od pódia, jenž nás všechny příchozí okamžitě dostávala do varu a já netrpělivě spěchal k baru a poté dopředu. Klub byl přeplněný k prasknutí a před pódiem si užívalo mnoho příznivců death metalové muziky. Skupinu FATALITY jsem měl možnost vidět několikrát, vždycky se jednalo o maximálně profesionální a energií nabitý set. Zpěvák Satan, který má schopnost strhnout davy na svoji stranu téměř okamžitě, působil jako démon, jeho growl disponoval opravdu pekelným nádechem. Přijde mi, že je ve velmi dobré formě a jeho hlasivky jsou opravdu jako ze samotného pekla. Na celé kapele je vidět, že dělá muziku od srdce a že si to hraní maximálně užívá. Drtivé bicí spolu s brutálními riffy doslova stínaly hlavy lidem, co se jen přiblížili k pódiu. Kapela má za sebou vydání velmi úspěšné fošny „Bloody Hate“, ze které se rovněž hrálo. Líbí se mi zvraty rytmů a melodií, které tuhle partu činí zajímavější než jiné její souputníky, a tak muzika neustále baví. Vřele doporučuji pustit.

Po tomto zdařilém vystoupení jsem byl naprosto nadšený a mrzelo mě, že koncert tak rychle utekl a skončil, každopádně před námi byla další jména, která jsem ale neznal, tudíž jsem při každém dalším koncertě zažíval překvapení a měl jsem očekávání, co jsou ty kapely vlastně zač. Žel bohům pro mne žádný zázrak nepřicházel. NARCOLEPTIC jsou death metalisté ze Sokolova a jejich muzika nebyla špatná, ovšem po vystoupení FATALITY neměli tolik sil dostat alespoň mě do kolen. Hudba zněla více obyčejně než-li hudba předešlé party a nedisponovala takovou brutální energií. Lidi byli ovšem jiného názoru a skupina si vysloužila pozitivní reakce. Jejich death metal klasického střihu se i přes to všechno příjemně poslouchal, mohlo za to také skvělé ozvučení prostorů, ke kterému se ještě dostanu. Možná kdyby skupina večer otevírala, líbila by se mi víc.

EPISTEMY zahájili svůj koncertní set a prali do lidí svůj death metal, který rovněž nezněl vůbec špatně. Žel, už to nebyla moc muzika pro mě. Přišlo mi to takové jednotvárné, ale to je spíše můj osobní problém. Skupina rovněž sklidila úspěch a rozvášnila hladové, již více připité fanoušky, kteří si celé dění řádně vychutnávali.

Nyní přichází uskupení, na které jsem se těšil asi nejvíce, tím byli slovenští death/black metalisté INFER, které jsem satanužel promeškal na undergroundovém moravském pagan/black metalovém festivalu Hell Fast Attack, a od té doby jsem na tuto smečku měl smůlu a ne a ne ji vidět. Spolu s ostatními jsem se nahrnul dopředu k pódiu, abych vstřebal co nejvíce energii vydávanou z nástrojů. Set započal a dostalo se nám kvalitní porce death metalu okořeněného black metalovými prvky. Naprosto brilantní ozvučení, kterým v poslední době Brooklyn oplývá, dalo vyniknout všem nástrojům tak, že zněli čitelně, především krásně drnčivá baskytara. Smečka zněla drtivě a jejich apokalyptické kytarové stěny útočily na vše, co ještě žilo pod pódiem, a masakrovalo nás to pořád a pořád dokola. Vokální projev zpěváka a basáka Richarda byl dechberoucí – ohromná brutalita a nenávist vycházející z jeho hrdla. Koncertní setlist byl složen z písní ze tří alb a hrálo se také z mého nejoblíbenějšího CD “Sede Vacante Aeternum”, které mám nejvíce naposlouchané a začínal jsem s ním, co se této skupiny týče. Slováci měli opravdu pekelnou atmosféru v prvních řadách, a není se čemu divit. Podle mě jedna z nadějných kapel tamní scény, kterou opět rád uvidím.

CRYSTALEPSY a LOS COCOTOS už nebylo to pravé ořechové pro mě, tudíž jsem se věnoval více pivu a přátelům, než samotné muzice; nadšen z vystoupení INFER jsem již neměl chuť na dění pod pódiem, ovšem skupiny si svoje zastánce rozhodně našly. Za mě zde byly dva vrcholy a těmi byli FATALITY a INFER, dohromady mocná dvojka, na kterou jsem se těšil a nebyl jsem zklamán, naopak jsem byl rozemlet a rozsekán na malé krvavé kousíčky. Další pokračování této akce hodnotím velice kladně, návštěvnost a atmosféra neskutečná a potěšující, až možná ohromující, skupiny brilantní, ozvučení Brookolynu je díky novému aparátu lepší a zvuk v prostorách klubu je čitelnější a není tak strašně přehulený, tudíž žádná hluková koule se rozhodně nekoná. Tak tedy zase někdy na Fatal Flesh Fest, který rozhodně stojí za to, a tímto děkuji kapele FATALITY za skvěle odvedenou práci, ať už co se jejich vlastní muziky týká, tak i v případě pořádání této akcičky! Mimochodem, další ročník čítá rovněž kvalitní jména, doporučuji podívat se na facebook a omrknout si soupisku účinkujících.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x