Nové album FORTID vyjde 27. března u Schwarzdorn Production.

Pohanští black metaloví FORTID se vracejí se svým již pátým příspěvkem pojmenovaným „9“. Ačkoliv jejich fanoušci museli čekat dlouho, stálo to za to – finální produkt dokazuje, že kapela neztratila dech. Stále se drží své předchozí rafinovanosti a úžasná směs původního islandského/norského black metalu tak vzkvétá. Skladby jsou plné hloubky a melodičnosti, nejdůležitější je však nálada a atmosféra alba „9“.

9“ stáčí svůj průběh několika tempy a strukturami. Najdete zde vše od rychlých black metalových pasáží až po velkolepé folkové pochody. Celkový dojem je tedy velmi impozantní.

Tracklist 9:

 1. Hrafnar
 2. Hugur
 3. Nornir
 4. Viska
 5. Leit
 6. 9
 7. Galdur
 8. Rúnir
 9. Hof

Členové FORTID:

 1. Thorberg (Guitars, Vocals)
 2. Hansen (Guitars)
 3. Jonsson (Bass)
 4. Theobald (Drums)

OBJEDNÁVEJTE: http://www.schwarzdorn.de/Shop_english/music/schwarzdorn-releases/fortid-9.php
UKÁZKA: https://soundcloud.com/schwarzdorn/7-galdur
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=1QCNoZgh-Bg
FACEBOOK: http://www.facebook.com/fortid

Něco o FORTID:

Uskupení vzniklo v roce 2002 na Islandu jako Eldurův sólový projekt za účelem propagace antického islandského jazyka a literatury Asatru, Voluspa do hudební formy, která byla zformována do trilogie. V roce 2003 byl vydán debut pojmenovaný Voluspa Part I: Thors Anger. Protože to však byl až sekundární projekt, druhá část Voluspa Part II: The Arrival Of Fenris spatřila světlo světa až v roce 2007. Trilogie byla zakončena v roce 2008 albem Voluspa Part III: Fall Of The Ages. Po zakončení trilogie a přestěhování se do Norska v roce 2008 se však Eldur vrátil s plným line-upem. Tři noví členové, rovni třem novým elementům, vytvořili novou zvukovou paletu FORTID. To vedlo k četným vystoupením napříč Evropou i dnes vysoce ceněného alba Pagan Prophecies – prvnímu v nabídce nové éry FORTID.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x