Hate – Crusade ZeRo (2015)

 Hate, kteří mě svým nejnovějším výkonem velice zaujali, pokračují ve výborné práci a jejich zkušenosti se silně podepsali i na albu Crusade Zero, které vás nutí k několika opětovným poslechům. Je to pro mě přesně to, co mi v paměti utkví hned na poprvé a s každým dalším poslechem má náklonnost silně roste.

Do alba nás dostane velmi chytlavé intro, které prolíná zajímavými tóny, melodiemi a při troše fantazie i myšlenkami, přesně tak, jak  má vypadat, vzorová práce.

Hned první skladba vás již ale ze snů a rozjímání při intru neskutečným tempem vytrhne, protože se přivalí kytarová smršť a jako jsme si už u Hate zvykli, tak i výborný hluboký vokál .Kompozice postupně střídá dvě tempa, což mi přináší mráz po zádech. Já osobně mám velice ráda, když tento prvek v písních je a když je zřetelný, což rozhodně Death Liberator splňuje. Před polovinou na nás čeká krátké kytarové sólo, které zní jako světlý okamžik, ale to rychle skončí v poddání bicí a zpěvu. Zbytek skladby se může zdát mírně monotónní, to se ale změní ke konci, kdy se pro oživení připojí více úderů bubeníka. První pecka se mi tedy celkově velice líbí.

Dále bych ráda vyzdvihla stejnojmennou skladbu a to Crusade Zero, která mě zaujala pro svůj temný potenciál, kdy je stále slyšet melodie kytar, ale do toho neúprosně buší bicí a do celé atmosféry vstupuje vokál, který je jak se říká „vytažený až z paty“ a tím získává na síle. Chválím opět měnící se tempo, které je v některých pasážích opravdu brutální a to je jen dobře.

V poslední řadě přichází ukončující The Reaping, které se na konec skvěle hodí. V poslední písni najdete vše, co chcete na závěr popravy a následného vzkříšení slyšet – líbivá melodie,  nesoucitné riffy, procítěný growl.

Dílo na mě zanechalo obrovský dojem, který se jen tak nezmění, protože toto je opravdu skvělá práce, která jistě sklidí velké ovace. Hate se do toho opět obuli a nemám k výsledku téměř žádné výhrady. Kdybych měla známkovat jako ve škole, tak dám za 2, neboť v některých písních je zřejmá jistá monotónnost, ale to se naopak může jiným uším líbit.

Album bylo věnované „Mortiferovi“, zemřelému baskytaristovi Hate.
Nahrané v polském studiu Recorded at Hertz Studio v roce 2015.

Death Liberator – 06:00
Leviathan – 06:26
Doomsday Celebritie – 04:21
Hate Is The Law – 05:27

Valley Of Darkness – 06:12
Crusade Zero – 04:30
Rise Omega The Consequence – 05:35
Dawn Of War – 06:03
The Reaping – 05:18

pavulon atf-sinner1 destroyer

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x