[alert id=“alert_56″ links=““ style=“alert-info“ dis_alerts=“0″]Česká verze[/alert]

[Best_Wordpress_Gallery id=“4″ gal_title=“ira diaboli demo“]

Ira Diaboli – The Misanthrope the Traitor an the Ghost

Ira Diaboli je mladé, nadějené trio, pocházející z Řecka, které si našlo zalíbení v epičtějším pojetím black metalu. Tato smečka mi byla naprosto neznámým pojmem, ovšem po poslechu skladby Archangel na internetu, mi spadla čelist až dolů na zem a těžko jsem ji sbíral ze země s tím, co se na mě linulo za vynikající muziku, která mne okamžitě uhranula. Kapelu Ira Diaboli tvoří Rorschach – vokály, Absinth – kytary a doprovodné vokály, Adams – bicí.

Očekával jsem nějakou klasičtější rubanici a jelikož se jedná pouze o první demo, také nějakou průměrnou, né li horší kvalitu nahrávky. Již první song mě překvapil, jak jsem zmínil víše, na našem webu Obscuro jsem po poslechu ani nepoznal, že je to demo verze a musím říci, že materiál je celý ve stejném duchu jako jednička. Přišlo něco jiného než jsem očekával, něco co mě ale nadchlo a dokonale to vystihlo mé momentální rozpoložení. Romantické intro první skladby se přeline do black metalu rychlejšího rázu, s velice kvalitním zvukem a majestátním nádechem. První demo kapely a zní takto parádně, oba palce nahoru pánové. Píseň se z rychlé polohy, se silnou ponurostí masakrující jakoukoliv naději na světlo, nečekaně změní do velice melodické a úderné písně, klávesy zde hrají důležitou roli, to platí pro všechny tři kompozice na demu. Melodie a větší počet kláves navnatí krásnou, temnou a zároveň romantickou atmosféru, i tak ovšem zlověstnou a ďábelskou. Tudíž můj velice oblíbený sound. Vím, nic pro ortodoxní old school black metalisty, ale fanoušky podobných uskupení se bude zvuk kapely zamlouvat. Hudba je také pestrá, neustálé přechody z rychlých pasáží do melodických motivů a atmosferických klávesových ploch, si zaslouí také body navíc.

Zpěv je taková klasika pro černé umění, má polohu, která se hodí ke zvuku Řeků, leč nepřináší nic moc dechberoucího. Líbí se mi jeho zkreslení v první písni. Muzika, i přes to že je to demíčko, je plná krásných detailů, hlavně klavírní melodie ve skladbě třetí a to When Devils Cry. Zde klavír doprovází celou skladbu. Závěr působí nejvíce epicky, skladba zrychluje a nakonec ji uzavřou doznívající klávesové party. Celé dílo jsem si musel pustit hned po sobě několikrát, protože atmosféra je pohlcující a moc přitažlivá. To je největší sílou muziky řeků, její působivost na lidskou mysl, kterou si skupina podmaní. Na tomto by tito šikovní black metalisti měli dále pracovat a rozvíjet do buducna, pracovat s tím, sluší jím velice to. Země původu jde z materiálu velice cítit, posluchač hned pozná, ze kterého místa že Ira Diaboli pochází.

Závěrem bych chtěl říci, že je mi ctí recenzovat tohle demo, kapela leč zatím neznámá, je velice kvalitní a nadaná, myslím, že se svým pojetím black metalu ještě ukážou, čeho jsou schopni a přijdou ještě se zajímavým materiálem. Jasně, určitě bude dost lidí kritizovat skupinu za neoriginalitu, že to tu již mnohokrát bylo, že je to již v dnešní době zbytečné. Já s tímto ovšem souhlasit nemohu. U této řecké bandy jdou vycítit vlivy jiných spolků, ale Ira Diaboli si muziku nahráli po svém a velice dobře, s vlastní tváří. Kompozice jsou zajímavě vystavené, celé demo působí profesionálně a tak pevně věřím, že se do budoucna máme opravdu na co těšit. Jak kapela zvládne dlouhohrající desku uvidíme. Myslím si, že by se muzikanti měli předvést i na podiích a zavítají i do našich končin.

Obal je rovněž vkusně vypracovaný a na první pohled napovídá o čem je řeč, stejně jako vzhled samotného CD. Máme tu nadějnou trojici muzikantů, nechápu, že v Řecku je tak silná scéna a vzniká v těchto končinách více a více kapel, které rozhodně stojí za řeč. Dávám 8,5/10 protože i přes kvalitu dema věřím, že se skupina posune kupředu a má hodně co do budoucna předvést. Tak tedy příště u dlouhohrající desky.

[alert id=“alert_56″ links=““ style=“alert-info“ dis_alerts=“0″]English version[/alert]

Ira Diaboli – The Misanthrope the Traitor an the Ghost

Ira Diaboli is young, but hopeful trio, from Greece, which found favor in conception of most epic black metal. This pack was absolutely unknow term, however after listening of song Archangel on the internet, my jaw just dropped on the ground and it was really hard to set it up back, their music was just awesome and instantly bewitched me. Band Ira Diaboli which is formed by Rorschanch – vocals, Absinth – guitar, backing vocals and Adams – Drums.

I was expecting something more ordinary, because this is their very first demo. But already first song surprised me. I have to said, even after listening their song on our website obscuro, didn’t recognized it’s just a demo. From their album just came something what I didn’t expected and it totally defined my actually humor. Romantic intro of first song will change into black metal with faster character, with very good sound and majestic atmosphere. First demo of this band sound just this amazing, both thumbs up guys! Song will absolutely unexpected change into massacre withnout any chance on light, and then will change into melodic and shock music keys are here very important, in all of three song in this demo. Melody and bigger number of keys will make beautiful, black and romantic atmosphere, also evil and satanic. So that’s why I love it. I know nothing for orthodox old school black metalheads, but fans of similar bands will like it. Music is very varied, there are very typical transitions from fast parts to melodic motive with atmospheric keys deserve extra points!

Sing is classic, for black art, have place, and it’s suitable for sound of Greece, but does not coming with something extra. I like his distortion in first song. Music although its only demo, is full of beautiful details, mainly melody in third song with name When Devils Cry. Here is keys in whole song. End of this song sound most epic, taking on speed, closing by echo of keys! I had to replay whole cd multiply! It’s very absorbent and very attractive. That’s what is most powerful on Greece music. This very handy blackers should work on this in the future, that’s what suit them! Thanks to that, all who will listen to Ira Diaboli will immediately know, from where this band is from.

On the end I want to say, it’s honor to make a review for this demo, band however is young and unknown, is very talented, I think their concept of black metal is very interesting and they will come with something what will blow us. Of course there will be much of haters of this band, because of unoriginal music, but it’s just not true. I can feel in this band effect of guilds, but Ira Diaboli recorded it by their own, and very good with their own face. Compose are very interesting, and with professional attitude. I believe we can look forward on their job. How will this band handle whole EP, we will see. I think this musicians should make show on our stages.

Their package is also very great looking, that’s mark of great work. We have here promising band of musicians, I just can’t believe in Greece is that strong scene, there arises more, and more bands. I’m giving 8,5/10 points, even over quality of this demo, I believe this band can do much better, and they will show up more. So, good luck with your music!

 

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x