Morgue Son, Morna + Free Fall

Pátek 13. je všeobecně považován za špatný den, ovšem ti, kteří zavítali do zlínského MusicLandu, viděli ono datum určitě jinak. Do prostor, které dřív znamenaly Mekku diskotékových šlágrů, přijeli zahrát v rámci své mini československé tour kapely Morgue Son Morna, které si jako hosta pozvaly hosta v podobě Free Fall.

Celý večer otevřeli slovenští hudebníci vystupující pod názvem Morna. Hned první jejich song, Beyond the Pale, ukázal, že tihle kluci mají fakt talent. Úžasné melodie, cit bicmena Jakuba Filipa pro rytmus a vokál Róberta Rumana mne hned zaujaly. Kapela si hraní užívala a snad jim moc nevadilo, že je sledovalo cca 30 lidí… S postupem času ale se publikum rozrůstalo a tak si příchozí mohli poslechnout i asi největší pecku Morny, Awake. Za mě osobně dávám kapele pomyslných 10 hvězd, protože jejich progresivní melodeath se dobře poslouchá a má ony pověstné koule.

Jako druhá kapela vystoupili uherskobrodští Morgue Son, kterým loni v listopadu vyšla deska Večernice ~ Proplouváš. Ta se zároveň stala páteří celého setu kapely a můžu říct, že jsem dlouho neslyšel tak emoční hudbu. Zpěvák Slav s elegantní šálou kolem krku jakoby charakterizoval decentnost skladeb, které mají v sobě neskutečnou hloubku. Alternativní metal v podání Morgue Son byl jednoduše silný zážitek. Dlouho jsem tak nepřemýšlel nad muzikou, jako při poslechu tohoto kvarteta. Pomyslnou třešničkou jejich vystoupení byl velice podařený cover na bardy metalové scény, Black Sabbath.

Poslední kapelou, která potěšila fanoušky svou hudbou, byli Free Fall. Tahle kapela si v roli předskokana zahrála před takovými interprety, jako jsou Within Temptation nebo Tarja Turunen. Navíc mají od loňského roku novou zpěvačku a tak jejich vystoupení slibovalo mnohé. No, Free Fall potvrdili svou pověst zkušené kapely a jejich set měl parádní grády. Nová zpěvačka Andrea ,,Simba˝ Leová s přehledem odzpívala všechny své party a v kombinaci s basákem Jindrou Hráčkem tvoří silné duo. Free Fall potěšili diváky i ochutnávkou z chystané desky v podobě songu Ten den. Jinak nechyběly prověřené pecky, třeba Bezbranná.

Celý večer se nesl ve velice přátelské atmosféře a jediné, co chybělo, bylo víc lidí. I tak ale byla akce podařená a ti, jenž se dostavili, odcházeli určitě spokojení.

Podobné články

Morgue Son, Morna + Free Fall

About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na