Nervosa, Unholy Ones, Crystalepsy – Brno,Melodka 20.6.2016

0

Když jsem viděl poprvé, že Nervosa přijede do Brna, okamžitě se mi vrátily krásné vzpomínky z loňského Brutal Assaultu. Navzdory tomu mne tolik netáhl původně nemastný a neslaný support. Vše se ovšem změnilo cca 3 týdny před akcí, kdy původní support nahradily dvě české kapely, a to Crystalepsy z Olomouce a brněnští Unholy Ones. Akce se konala v klubu Melodka, kam již dlouhodobě chodí vcelku solidní návštěva, a klub se pyšní mimo jiné dlouhodobě bezproblémovým zvukem a vynikající světelnou show.

Do klubu dorážíme přibližně kolem půl osmé, kdy si zvukovku dělají olomoučtí Crystalepsy. Ideální čas na to pozdravit kamarády, vzít si pití a vyrazit střemhlav k pódiu. Tady už z dřívějšího shlédnutí vím, že se bude dít nekompromisní death metal bez jakýchkoliv kudrlinek. Fantastická je absence druhé kytary. Při bližším zhlédnutí koukám, že kytarista/vokalista má osmistrunku, na které drtí riffy, jak na běžícím páse a nedává prostor pro vydechnutí. Klub se mezi tím začal solidně naplňovat a pomalu ale jistě začínají být hlavní atrakcí publika holky z Nervosy, se kterýma se fotí u baru nejeden fanoušek. Crystalepsy si odskočili ze studia od nahrávání svého prvního alba a po cca třiceti pěti minutách minutách a dvou přídavcích uvolňují pódium pro další kapelu.

Nervosa - by MK Fun Photography

Crystalepsy

Těmi nejsou nikdo jiní než místní známí Unholy Ones. Kapela kombinuje thrash metal s hardcorem. Přiznám se, že nejsem zrovna fanda thrash metalu, ale tady mi je od první noty jasné, že kapela má velmi silný hudební potenciál. S naprosto suverénním nástupem do lidí hustili nekompromisní riffy a byl na nich vidět elán a nadšení z vystupováním před velkou kapelou typu Nervosa. Musím říct, že mne naprosto chytli a kromě představovacího kousku, který mi přišel relativně neoriginální a prvoplánovitý, jim nemůžu vytknout vůbec nic. Skoro mi přišlo, že hlavní hvězda večera už nemůže ukázat nic lepší ale…

 

Nervosa - by MK Fun Photography

Charlie – Unholy Ones

Po 15ti minutách po Unholy Ones se na jevišti objevily krásky z kapely Nervosa. Publikum se nahrnulo směrem k pódiu a začíná ShowDeBrasil. Trio Fernanda Lira, Prika Amaral a Pitchu Ferraz nekompromisně ukazují, že v Brazílii se kvalitnímu metalu daří. Thrash jemně říznutý deathem rozhodně nepostrádal tvrdé vokály, a to jak screamové, tak hluboké growlové. Publikum se okamžitě shlukuje do mosh-pitu a nenechává to kapele lacino. Tady nešlo stát a zírat. Tady prostě člověk musel pařit na plné obrátky. Kapela přitom vznikla relativně nedávno (2010), ale repertoár měla velmi bohatý. Kromě písní z jejich nového alba “Agony”, které vyšlo začátkem června, nezapomněly dámy ani na kousky z jejich první desky “Victim Of Yourself” (2014). Kolem půlnoci je dohráno a po dalších pár fotkách s hlavními hvězdami večera odchází všichni šťastní a spokojení z kulturního zážitku, na který dlouho nezapomenou.

 

Nervosa - by MK Fun Photography

Nervosa

Foto: Martin Kusyn (Party Brno)

Nervosa (BRA) | Melodka

Sdílení

O Autorovi

Metal addicted!

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Odběr  
Upozornit na