Paganfest 2015

Vikingové, pohané z českých luhů a hájů, pozor! Na vědomí se dává, že v okolních zemích se prohání pagan/folk/viking metalové tornádo. Není tomu tak dávno, co tahle akce měla zastávku i v naší krajině, ale letos tomu tak nejspíš nebude… A oč teda jde? Od 19. 3. do 29. 3. křižuje Německem, Holandskem a Rakouskem vskutku vybraná sestava. Inu, posuďte sami:

Wintersun – Jari Mäenpää se svými spoluhráči jako headliner celé tour. Pokračování Time II je sice v nedohlednu, ale i bez něj mají Wintersun co nabídnout!

Turisas – Pomalovaní finští válečníci na takové akci nesmí rozhodně chybět. Symfonický battle metal pro naše potěšení na Paganfestu 2015!

Heidevolk – I země tulipánů posílá do boje své vyslance a není to nikdo menší než Heidevolk, kterým v těchto dnech vychází nové album Velua.

Obscurity – V Německu existují čtyři kapely hrající pod tímto názvem, ale na Paganfestu vystoupí pagan/viking metalová horda z Velbertu.

Frosttide – Melodeathově/folková polínka bude pod kotel přikládat mladá finská kapela Frosttide. A také oni s sebou vezou nové album, v únoru vydané Blood Oath.

Už tak je to našlapané, nebo ne? No, a co teprve, když některá vystoupení budou prodloužená o další tři koncerty! V Lipsku, Oberhausenu, Tilburgu, Mnichově, Vidni a Berlíně vystoupí i Korpiklaani, Grailknights Finsterforts.

Pro českého fanouška je nejschůdnější variantou cesta do Mnichova (27. 3.) nebo do Vídně (28. 3.). Berlínské finále je v pondělí 29. 3.

Vstupenky na vídeňskou show můžete zakoupit zde:

http://www.hardticket.eu/t1299/Paganfest-2015-28032015-Austria-Wien-Arena

Takže pokud nevíte, co příští víkend a chcete si udělat výlet za muzikou, tip tu je. Sice to není nejlevnější záležitost, ale osm výborných kapel na jednom pódiu za to stojí.

 

Paganfest 2015

| Akce | 0 Comments
About The Author
- Až o sobě něco zajímavého zjistím, dám vědět

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na