Ahoj kluci! Jak se vám aktuálně daří?

Ahoj, daří se nám dobře.

Hrajete od roku 2006, což už je pěkná řádka let. Můžete na začátek trochu přiblížit vznik kapely?

Kapela vznikla čistě náhodou, když jsem v práci narazil na nového spolupracovníka, který už delší dobu hrál na kytaru. Řekl mi, že s bratrem, a ještě jedním kamarádem, chtějí založit nějaký projekt s vlastní tvorbou. Naše začátky byly dost rozvážné, než jsme udělali první věc, trvalo to skoro půl roku. Do toho jsme se naučili nějaké cizí skladby, abychom mohli někde vystupovat. Poté kapela prošla několika personálními změnami, než jsme se dostali k nynější sestavě.

Proč jste za svůj název zvolili jména řeckého boha snů a podsvětí Morfea?

Myslím, že je to pro metalovou kapelu celkem příhodný název. Taky se snažíme zakomponovat nějakou tu mystičnost do naší tvorby. Máme rádi, když může nejenom zpěv, ale i muzika, dostat posluchače do toho správného rozpoložení a nabudit patřičnou atmosféru.

Hrajete kombinaci heavy a thrash metalu, která občas vyznívá opravdu zajímavě. Jak vás napadlo tyto styly kombinovat – snažili jste se vymyslet něco neobvyklého či to přišlo samo?

Pokud hudbu skládá víc lidí, každý z nich v ní zanechá svoji stopu, která je nezaměnitelná. Začínali jsme heavy metalem, postupem času jsme chtěli přitvrdit, proto nám přišlo zajímavé, zkombinovat tyto dva styly. Hudba je tím víc energická a dostatečně tvrdá, ale přitom neztrácí na melodičnosti

Jakých úspěchů toužíte dosáhnout, a kam se chcete s kapelou dostat?

Chtěli bychom se dostat na vetší pódia a především letní festivaly. Pochopitelně toužíme po profesionální dráze. Jsou to zatím jenom sny, ale třeba se na nás usměje štěstí a my se posunem o nějaký ten level výš 🙂

Pokud se nemýlím, tak aktuálně připravujete nový materiál, který v podobě desky hodláte vydat během příštího roku. Zatím máte na kontě jen EP, dočkáme se i full alba?

Full album máme v plánu vydat do konce roku 2017.

Co můžeme od nového materiálu očekávat? Je ve vaší zbrusunové tvorbě cítit nějaký posun?

Určitě ano. Na novém materiálu můžete očekávát více prvků thra sh metalu, ale i melodických pasáží. Taky se tam objeví i nějaké techničtější věci. Myslím, že každý metalista si příjde na své.

 

 

O autorovi

Metalcore & Black Metal <3

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x