Rozhovor se skupinou Anime Torment

Rozhovor se skupinou Anime Torment následuje po krátkém sledu informací o této super skupině: -FoX-

Anime Torment 1

Česká death metalová skupina Anime Torment pochází z Litoměřic, byla založena v roce 2007 a ve své aktivní činnosti pokračuje do dnešních dnů. 🙂 Na kontě má EP Sakura z roku 2011 a album Deathwish z roku 2012. Co je ale pro fanoušky ze západních Čech asi nejdůležitější, je to, že tato skupina se zúčasní akce Benefice pro Mateřídoušku vol. 5 v Pivnici Skleník v Chodově u Karlových Varů, která proběhne k datu 14.3.2015!

Redakce:
Ahoj.
Jste poměrně mladou kapelou hrající death metal od roku 2007 a tak bych se chtěl za naše i vaše fanoušky zeptat, jaká jsou převážná témata vašich textů skladeb?

Odpovídat bude za skupinu Anime Torment zpěvák kapely Ondra Svoboda:
Ahoj. Naše texty se opírají o problematiku chování člověka na této planetě. Jak špatně nakládá s rozumem, který mu byl dán, jaké zlo páchá ostatním lidem, zvířatum a přírodě. Na nové chystané desce píši o smrti, o odcházení z pozemského života, o strachu ze smrti, o vyrovnání se s odchodem na onen svět. A také se zamýšlím nad otázkou, co je po smrti, co se stane, když duše opouští tělo, nechte se překvapit, jak to dopadne.

Redakce:
Máte na kontě zatím jen EP s názvem Sakura (2011) a album Deathwish z roku 2012, dočkáme se brzy dalších alb či nahrávek?

Ondra Svoboda:
V dubnu nám má vyjít nové EP Afterlife, pokud vše klapne podle plánu.

Redakce:
Vaše alba vydala producentská společnost Cecek Records, nebo jste si Ep vydali ještě sami?

Ondra Svoboda:
Sakuru jsme si vydali DIY, u Deathwish jsme měli přislíbenou pomoc od Cecek Records, ale nakonec jsme si vše udělali sami.

Redakce:
Jak byste svou tvorbu charakterizovali a více přiblížili posluchačům, kteří vás třeba ještě neslyšeli?

Ondra Svoboda:
Naše starší tvorba před rokem 2012, by se dala charakterizovat jako metalcore, s příchodem alba Deathwish jsme víc přitvrdili, takže kdo má rád death metal/core, tak ať si CD sežene. Připravované album bude více melodické, prostě leze z nás to, čím si právě procházíme. Nehrajeme si na nějaké škatulky, jsme věrni svému srdci, jak nám zrovna tluče.

Redakce:
Máte nějakou death metalovou skupinu jako vzor nebo třeba jen nějakou oblíbenou death metalovou skupinu, která se vám líbí?

Ondra Svoboda:
Posloucháme toho mraky hlavně různé styly, ničemu se nebráníme. Ale z těch tvrdších kapel posloucháme třeba THE BLACK DAHLIA MURDER, WFAHM, THE CRINN, BURNING SKIES, DARKEST HOUR, MINDTRAP a mnoho dalších…

Redakce:
Jak hodnotíte českou death metalovou a hlavně undergroundovou scénu? Co by se dalo zlepšit a naopak v čem takové kapely bodují?

Ondra Svoboda:
Česká undergroundová scéna je pestrá, je tu dost kapel na vysoké úrovni. Bohužel mladých posluchačů ubývá, koncertů se pořádá víc a víc, takže mi přijde, že je větší nabídka než poptávka. Mladí lidé chodí raději na velké zahraniční kapely, málo už potom přijdou podpořit místní scénu.

Redakce:
Kromě vás vystoupí i čtvero dalších kapel na akci v Chodově u Karlových Varů (Greedhale (CZE, Grindcore, Český Těšín), Hadem pro mého munga (CZE, Garage, alternative styl, Chodov u Karlových Varů), Wyrm (CZE, Black metal, Ústí nad Labem), Sectesy (CZE, Death metal, Kolín)) Znáte se mezi sebou nebo spolu budete hrát poprvé?

Ondra Svoboda:
S kapelami máme tu čest poprvé, ale s některými muzikanty se známe z předchozích jejich projektů.

Redakce:
Jaká je vaše nejoblíbenější skladba od vaší kapely z pohledu tvůrce hudby?

Ondra Svoboda:
Mám rád nové věci co zrovna vymýšlíme, špatně se mi posuzuje naše tvorba 😀
Takže posouzení raději ponechám fanouškům.

Redakce:
Zastihneme vás v nejbližší době i jinde než v Chodově nebo v Litoměřicích?

Ondra Svoboda:
Od dubna jedeme společné koncerty s kapelama FOB a DEATHSTAR, zavítáme do Prahy, Mladé Boleslavi, Ústní N/Labem, Mostu, Tábora atd. V květnu jedeme 11 denní štaci se spřátelenou bandou DROM po východní Evropě, mrkněte na náš BandZone.

Redakce:
Jaký máte názor například na českou mainstreamovou metalovou scénu, na provařené kapely jako jsou Dymytry, Kabát a Škwor?

Ondra Svoboda:
Co na to říct, je to obraz české komerční scény a za mě je to obraz dost smutný.

Redakce:
Děkuji za rozhovor. S přáním mnoha úspěchů v současnosti i do budoucna -FoX-

Ondra Svoboda:
Děkuju za rozhovor a uvidíme se se všemi v Chodově!!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Benefice

Anime Torment- Metal-archives

Anime Torment – Bandzone

Anime Torment – Facebook

Podobné články

Rozhovor se skupinou Anime Torment

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na