Rozhovor se skupinou End of Scream

Rozhovor se skupinou End of Scream – vše podstatné, důležité a zajímavé o této různorodé instrumentální kapele z Karlovarského kraje inspirované tvrdšími hudebními styly v našem rozhovoru! -FoX-

10342415_390167977824225_8878694904425086801_n

Složení kapely End of Scream:
Tomáš Štěpánek – Housle
Ondřej Štěpánek – Kytara
Matouš Hrbek – Baskytara
Vítězslav Adamec – Housle
Honza Svoboda – Kytara
Linda Utikalová – Bicí

Redakce:
Ahoj zdravím skupinu End of Scream, jste skupinou založenou před dvěma lety v roce 2013, jak se vám daří protlouci se z undergroundu až do povědomí posluchačů a fanoušků?

End of Scream:
Ahoj Martine, vlastně se teď blíží čas (v dubnu), kdy už budeme mít rok koncertování za sebou, takže se snad pomalu ale jistě z onoho pomyslného undergroundu do povědomí i podvědomí posluchačů úspěšně dostáváme.

Redakce:
Hrajete rockovou muziku, ale jste, dalo by se říci, tak trochu symphonic rock, jestli se nemýlím, je to pravda?

End of Scream:
Možná se to tak dá zjednodušit, ale v naší hudbě jsou spíš vlivy, které se trochu blíží metalcorovým kapelám. Bezpochyby ale také i klasická hudba, na níž jsme jako houslisté vyrostli a stále se v ní pohybujeme, má na naši tvorbu silný vliv. My jsme si celkem oblíbili značení “Violin-core”, které je totožné s názvem naší jedné skladby.

Redakce:
Pocházíte všichni z Karlovarského kraje nebo jste i z jiných koutů republiky? Případně, kde je váš hlavní tábor?

End of Scream:
Ano, opravdu jsme všichni z Karlovarského kraje, ale z jeho rozličných částí – Hazlov, Loket, Karlovy Vary či Horní Slavkov.

Redakce:
Doslechl jsem se, a vlastně i na bandzone dočetl, že jste výhradně instrumentální skupinou, je to pravda nebo jsou i výjimky v podobě hostujících vokalistů či vokalistek a jinak proč jste tedy jen instrumentální skupinou?

End of Scream:
Zatím nám naše sestava vyhovuje tak, jak je. Někdo si může myslet, že je to handicap, ale my to bereme jako výhodu, protože naše pocity, nálady a myšlenky vyjadřujeme pouze hudbou, tak jak jen ona to umí nejlépe. Také nemusíme složitě vymýšlet texty, kterým by pak stejně třeba nikdo nerozuměl a tímto jsme také i přístupní publiku jakékoliv národnosti a nejsme omezeni jazykem našich potenciálních textů.

Redakce:
Měl jsem se zeptat už na začátku, ale ptám se teď, jak vznikla vaše jedinečná skupina v roce 2013, případně máte i jiné skupiny či projekty?

End of Scream:
Jádro naší kapely se dalo dohromady na hudebním táboře v létě 2013, kde jsme secvičili naši první skladbu, již zmiňovaný Violin-core, a když jsme dali obsazení skupiny do finální podoby, začaly první zkoušky a nacvičování dalších skladeb. Ohledně jiných projektů, můžete naše části obsazení vidět ve skupinách Inside Story (houslista Tomáš Štěpánek) nebo revival skupiny Nirvana s názvem Narváno (kytarista Ondřej Štěpánek). Dále náš houslista Víťa Adamec studuje konzervatoř a je členem několika symfonických orchestrů. Občasně ale i další členy můžete zahlédnout při jiných klasických či rockových akcích s jinými tělesy.

Redakce:
Složení vaší kapely není jen tak ledajaké, nevím to přesně ale nejste “jen” amatérskou skupinou, pokud vím máte mezi sebou i studenty konzervatoře, což jistě dodává vaši kapele ten správný zvuk a úroveň?

End of Scream:
Vlastně náš houslista studuje konzervatoř, ale to nám nedodává pocit, že jsme nějací profíci. Ale ano, nabyté zkušenosti se dají v naší skupině využít.

Redakce:
Když tedy hrajete instrumentální hudbu, máte nějaké oblíbené instrumentální skupiny nebo vzory, například finskou symphonic metalovou skupinu Apocalyptica?

End of Scream:
U nás je to celkem složité. Je nás šest a každý má svůj oblíbený styl. K Apocalyptice už nás pár lidí přirovnalo, ale popravdě jsme z ní asi přímo inspiraci nečerpali. Co nás obecně inspiruje rytmicky, jsou spíš tvrdší styly, jako např. metalcore, symphonic metal, apod.

Redakce:
Jste z Karlovarského kraje, tak se rovnou zeptám, kde vás tento rok 2015 máme možnost vidět a hlavně slyšet? A také kdy?

End of Scream:
Tak nejbližší akce se koná 19.3. v Praze v Rock Café – Albertovská bitva kapel mezi PřF a 1.LF, dále pak 20.3. v Krajkové, 30.5. na náměstí v Lokti a v neposlední řadě na festivalu Chomutov Otevřeno, kde jsme získali možnost hrát díky fanouškům, kteří pro nás hlasovali v národním kole GBOB. Další akce se rýsují, ať již v Sokolově na Hornick pouti či leckde jinde. Více na našem bandzone.

Redakce:
Jaký je váš názor na český metalový a rockový underground či třeba i mainstream?

End of Scream:
Tak u toho tzv. undergroundu, jak ho nazýváš ty, máme pojem akorát v našem kraji, kde se díky koncertům seznamujeme s dalšími kapelami. Jsme rádi, že máme, s kým tu scénu tvořit a potkáváme se s dalšími nadšenci do hudby, kteří jsou zapálení pro věc. Co je podle nás důležité, je nenechat se zaškatulkovat do jednoho stylu a každá kapela by měla být v jistém smyslu otevřená všem stylům a nikoliv jen „sektářsky“ vyznávat svůj jeden styl, protože svět je složitý a nikoliv černobílý. Jinak samozřejmě fandíme všem kapelám, které se snaží dělat hudbu poctivě, nikoliv jen jako kalkul pro krátkodobý úspěch.

Redakce:
Máte už i nějakou nahrávku v podobě single, či EP nebo demo nahrávky? Pokud ano jak se jmenuje a co na ní najdeme

End of Scream:
Bohužel v této brzké době ještě nemáme vydané CD. Čím se můžeme prezentovat je zatím jen pár amatérských nahrávek na bandzone.cz. Usilovně ale pracujeme na tom, abychom alespoň do října tohoto roku nahráli naše debutové CD a mohli se tak lépe prezentovat.

Redakce:
Jaké máte plány ve vaší tvorbě do budoucna? Nebudete přeci jen hledat nějakého vocalistu nebo vocalistku, pokud ano nemohl bych si to jako absolutní amatér zkusit?

End of Scream:
Tak plány by se neměly říkat příliš nahlas, abychom je jako kapela nezakřiknuli. S tím souvisí logo kapely, na které se teď usilovně pracuje. Ale na prvním místě lze zmínit nahrání onoho debutového CD, což bude znamenat ještě bezpochyby stvořit mnohé další skladby. V blízkém budoucnu uvažujeme i o videoklipu. A rádi bychom si samozřejmě zahráli na co nejvíce kvalitních akcích ať už v našem regionu či jinde. To však nechme na osudu, kam nás zavane.
Vocalistu zatím nehledáme, ale jestliže někdy budem, tak si tě jako absolutního amatéra velice rádi pozvem

Redakce:
Jaká je vaše oblíbená rocková či metalová země?

End of Scream:
Asi Velká Británie nebo USA, odkud pochází celkem velký počet takových kapel. Třeba se nám někdy povede uspořádat si zde turné.

Redakce:
No a nakonec bych se chtěl zeptat, co nebo spíše, která vaše nahrávka, myslím skladba, je vaše nejoblíbenější a jakou například nejvíce posluchači vyžadují?

End of Scream:
U každého z nás je to asi jiná věc, ale nejvíce se shodneme u jedné z těch čerstvějších – Hesitate. Co posluchači vyžadují asi říct přímo nemůžeme, protože si moc názvy našich skladeb nepamatují (zřejmě kvůli instrumentalitě a nemají si je s čím spojit). Asi s tím budeme muset něco udělat…

Redakce:
Mnoho štěstí a tvůrčích sil a úspěchů vám přeje za celé Obscuro.cz admin -FoX- a děkuji za rozhovor

End of Scream:
My také děkujeme za váš zájem a budeme se těšit na nějakém pěkném koncertu:-)

End of Scream

1377559_214878862019805_870550231_n

10497063_400301770144179_5486797082001232291_o

End of Scream – facebook page

End of Scream – bandzone

End of Scream – You Tube – Kanál

Podobné články

Rozhovor se skupinou End of Scream

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na