Rozhovor se skupinou Greedhale

Greedhale

Rozhovor se skupinou Greedhale, která vystoupí 14.3. 2015 v Chodově u Karlových Varů na akci Benefice pro Mateřídoušku vol. 5 v Pivnici Skleník, navazuje na předchozí rozhovor se skupinou Sectesy, která také vystoupí na již zmíněné březnové akci.

Pár slov na úvod:
Skupina Greedhale pochází z Českého Těšína, je aktivní od roku 1998, kdy vystupovala pod názvem Devastathor, a od roku 2012 ji můžete znát již pod jménem Greedhale. Skupina hraje death metal, grindcore a styl crust a celkově vydala 3 demo nahrávky, 2 splity a 3 řadová alba.

Více se dočtete již v následujícím rozhovoru.-FoX-

Redakce:
Vaše kapela Greedhale je aktivní již od roku 1998 (pod názvem Devastathor) a na kontě máte celkem již 3 řadová alba, 2x split a 3x demo z toho poslední album z roku 2013, proč došlo ke změně názvu kapely?

Greedhale:
Ahoj, změnu názvu jsme řešili už na konci roku 2006 (cca půl roku po příchodu kytaristy Michala). Celé jsme to začali v té době brát jako srandu, na koncertech jsme se převlíkali do různých srandovních obleků, z brutálních názvů songů jsme přešli na ty humornější. Stále jsme však drtili brutal death metal. Definitivní rozhodnutí padlo, když jsme začali tvořit nové songy po vydání CD Ovar B 2009 (vyšlo pod Pařát magazinem). Když jsme měli složenou zhruba polovinu skladeb, tak jsme zjistili, že žádná z nich není delší než 2 minuty. Šlo to tak nějak přirozenou cestou a my se přehoupli z death metalu víc do grind core vod. Nikdo z kapely už další CD nechtěl vydat pod hlavičkou Devastathor.

Redakce:
Jako skupina Devastathor jste se dali zařadit pod klasický death metal, poté jste přitvrdili až na death metal/grindcore, takže posluchači zaznamenali přitvrzení ve vaší hudbě?

Greedhale:
Určitě, částečně jsem odpověděl už v předešlé otázce. Při tvorbě nového materiálu jsme si uvědomili, že nové songy jsou víc do grind coru. V žádném případě to nebyl záměr, že bychom si řekli, že máme dost death metalu a začali hrát grind. Situace vyvstala tak nějak přirozeně.

Redakce:
Někdy se vašemu stylu říká i crust, co si pod tímto stylem může posluchač představit?

Greedhale:
Hodně zjednodušeně řečeno je crust v podstatě takový rychlejší punk s ječákem.

Redakce:
Nikde jsem nenašel hlavní téma vašich textů, kam by se dali vaše skladby tématem textů zařadit?

Greedhale:
Texty píše vokalista Ruda. Vesměs se zabývá problémy každodenního života – drogy, peníze, alkohol, hraní kuliček, odhazování sněhu, ježdění na kole, holky, práce. Jediné téma, které neřešíme je politika.

Redakce:
Hrajete ještě někdy něco ze své staré tvorby z období Devastathor nebo od vás uslyšíme již jen ukázky z nejnovějšího alba?

Greedhale:
Donedávna jsme hrávali cca 14 let starou pecku Ecstasy, která se objevila už na našem 3.demu Feast Has Begun (2005). Dokonce jsme ji znovu nahráli v novém kabátě na našem CD No One In Their Right Mind (2013). Je to krátký úderný song, který skvěle zapadal do našeho koncertního playlistu.

Redakce:
Na metalové akci v Chodově u Karlových Varů vystoupíte s následujícími skupinami: Hadem pro mého munga (CZE, Garage, alternative styl, Chodov u Karlových Varů), Animetorment (CZE, Death metal, Litoměřice), Wyrm (CZE, Black metal, Ústí nad Labem), Sectesy (CZE, Death metal, Kolín). Znáte se mezi sebou napříč kapelami, nebo jste ještě na společné akci doposud nevystupovali?

Greedhale:
Jednou jsme hráli akorát s kapelou Sectesy v Praze. Znám se s jejich basákem RIPem (tímto zdravím) od dob kdy ještě působil v kapele Bed Sores. Máme taky dost kamarádů z kapel v okolí Karlových Varů, které ale na akci nehrajou – Cutterred Flesh, Pandemia, Narcoleptic….

Redakce:
Během času vás začala produkovat společnost Bizarre Leprous Production, znamená to, že jste si před tím vydávali alba sami?

Greedhale:
Všechna dema a první CD Metaloxetini Grindoridum jsme si vydali sami. CD Ovar B vyšlo jako příloha Pařátu. Placku No One In Their Right Mind jsme si původně vydali sami na konci roku 2012 a až poté CD vyšlo pod hlavičkou Bizarre Leprous (2013). Vypadá to, že i naše další CD by mohlo vyjít u BLP – aspoň jsme teda s Romanem takhle domluveni.

Redakce:
Jak jsem zmínil už výše, máte už celkem slušnou diskografii, je pro vás některé album vyznámější nebo vám bližší jako tvůrcům hudby?

Greedhale:
Všechna alba (dema) máme rádi. Řekl bych ale že novější tvorba nám sedí trošku víc.

Redakce:
Když už jsem psal o vašem oblíbené albu, máte i nějakou skladbu, která je vyloženě kultovní?

Greedhale:
Kultovní je trošku silné slovo, ale dřív se náš set neobešel bez Vaginální prohlídky z druhého dema First Date a Evy a Vaška z Metaloxetini Grindoridum.

Redakce:
Na akci Benefice pro Mateřídoušku vol.5 v Chodově vystoupí i další 4 kapely, kolik budete mít prostoru pro váš nářez?

Greedhale:
28 minut a 6 sekund, budou-li chtít lidi přídavek tak 29 minut a 43 sekund.
Děkujeme za prostor a rozhovor.

Redakce:
Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů v současnosti i v budoucnu. -FoX-

Greedhale 2

Benefice

Greedhale – Metal-archives

Greedhale – Bandzone

Greedhale – Facebook

Podobné články

Rozhovor se skupinou Greedhale

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na