Rozhovor se zpěvákem Martinem Halmou ze Sectesy

Rozhovor se zpěvákem Martinem Halmou ze Sectesy:

Info o skupině Sectesy je tedy následující:

Jde tedy o českou death metalovou skupinu z Kolína, která je aktivní od roku 2011 a na kontě má Promo CD z roku 2011 a následné album z minulého roku The Shreds Of Oblivion ale více již v následujícím rozhovoru se zpěvákem Martinem Halmou!!!

Sectesy 1

Redakce:
Jste českou death metalovou skupinou z Kolína, jaké jsou témata vašich death metalových textů?

Martin Halma:
Smrt, krev, zombie, hřbitovy, marast a všechno, na co bys narazil, kdyby ses snažil vyhrabat z hrobu, ve kterým bys byl pohřben zaživa.

Redakce:
Na kontě máte Promo CD z roku 2011, které bylo nejspíše velmi dobře posluchači přijato. Takže jste nahráli minulý rok 2014 první doufám, že již brzy řadové album, The Shreds of Oblivion? A toto album pokračuje v úspěchu u vašich fanoušků?

Martin Halma:
Odezvy na Shreds předčily naše očekávání a to bylo palivem pro pohyb k dalším věcem, kterým se nyní pilně věnujeme.

Redakce:
Když jsme u toho, za jak dlouho se fanoušci dočkají případného dalšího alba? Pracujete už na něčem novém?

Martin Halma:
Jak jsem naznačil v předchozí odpovědi, tak samozřejmě se věnujeme dalším věcem a pomalu se to chystáme zvěčnit. Fanoušci se v tomto roce určitě dočkají něčeho, co bude zase o něco dále, než předchozí The Shreds Of Oblivion.

Redakce:
Vaším producentem je studio Nice to Eat You Records, takže promo jste nahráli sami nebo už ve spolupráci s tímto producentem?

Martin Halma:
Pokud myslíš Promo, který jsme hodili na bandzone profil před koncem roku 2014, tak to jsme nahrávali sami.

Redakce:
Jaký je váš názor na dnešní českou death metal undergroundovou scénu? Co by se mohlo zlepšit? Nebo případně, kde mohou české death metalové skupiny překonat ty zahraniční?

Martin Halma:
Týhle otázky jsem se obával. Samozřejmě je tu hromada kapel tohoto ražení a je velice těžký vyfiltrovat ty, které jsou super a odstranit ze seznamu ty, co za nic nestojí. Bohužel dnešní doba je k začínajícím kapelám dost krutá a to jen v tom smyslu, že je tady toho tolik, že se k tomu člověk prostě nedostane. Ať už máme sebelepší podmínky pro hledání kapel, mediální servery, sociální sítě, máme čas na hledání všech dobrých kapel? Koncertů je taky tolik, že by se člověk musel rozkrájet, aby viděl všechny bandy.

Redakce:
Na akci v Chodově u Karlových Varů vystoupíte s dalšími čtyřmi skupinami a to Greedhale (CZE, Grindcore, Český Těšín), Hadem pro mého munga (CZE, Garage, alternative styl, Chodov u Karlových Varů), Animetorment (CZE, Death metal, Litoměřice), Wyrm (CZE, Black metal, Ústí nad Labem) Znáte se mezi sebou nebo hráli jste už spolu během jedné akce?

Martin Halma:
Na tuto akci se velice těšíme a moc děkujeme Berrymu za pozvání! Je pro nás velkou ctí hrát na akci, kterou můžeme podpořit dobrou věc, jako je tato!
S některými kapelami jsme se samozřejmě potkali a známe se mezi sebou, ať už v rámci fungování v Sectesy, tak i z našich ostatních i předchozích kapel.

Redakce:
Jaká kapela je vaším death metalovým vzorem nebo spíše oblíbencem?

Martin Halma:
Je jich hromada – samozřejmě by se to dalo shrnout, že naším oblíbencem je prostě old-school death. Jmenovitě asi nemá význam říkat, ale na určitou část z nich děláme covery.

Redakce:
Jaká je z pohledu hudebního tvůrce vaše nejoblíbenější skladba z vaší produkce?

Martin Halma:
Tu neznáš!! Ještě není nikde zvěčněná. Chystáme se jí vydat letos s dalším albem. Z těch, co jsme doposud natočili, tak si myslím, že TOU skladbou je Soul Erosion.

Redakce:
Jaký máte názor na českou metalovou mainstream scénu, jako jsou například provařené skupiny Dymytry, Kabát nebo Škwor?

Martin Halma:
Neposlouchám. Každopádně jsou to kapely, který hudbě obětovali a vše se jim vrátilo. A o to přece jde ne?

Redakce:
A poslední otázka, kde vás mohou na akci slyšet vaši fanoušci i jinde než na Benefici pro Mateřídoušku v Chodově či ve vašem původním městě Kolíně?

Martin Halma:
Můžou dorazit na akce, které organizujeme v Praze v Hard Rock Baru na Sokolovské ulici. Tyto večery nesou jméno Souls Of Underworld Parties a fanoušci si zde mimo nás užijí i kapely jako, Mean Messiah, Exorcizphobia, Cuttered Flesh, Crystalepsy, Incarnate a další. Veškerá data našich koncertů můžete najít na našem bandzone i FB profilu.

Redakce:
Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů jak v současné době tak i do budoucna -FoX-

Sectesy

Sectesy

Sectesy

Sectesy – bandzone

Podobné články

Rozhovor se zpěvákem Martinem Halmou ze Sectesy

About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na