Po opravdu dlouhé době jsem zpět s „Tipem měsíce“. Proč jsem vám tak dlouho nevnucoval žádnou svoji oblíbenou kapelu? To je snadné, byl jsem líný, stěhoval jsem se do Prahy, a pak se mi nechtělo. Co se dá dělat.

Konečně jsem se k tomu ovšem dokopal a přináším vám něco, co u mě není zrovna časté. Doporučím něco, co není metal, ale rockový folk. Konkrétně kapelu Hrdza. A proč, že zrovna je? Nuže, mám rád folk, mám rád energickou hudbu, zejména v tomto slunečném počasí, a mám rád Slovensko. Tak proč ne?

Hrdza si zakládá na energické hudbě, která má co do činění se starými zvyklosti Slovenska, tedy nejen hudbou, texty, ale i svými klipy. Hrdza dokazuje, že se dá folk dělat bez zbytečného kýče, fantasy, smrti křesťanů, obětí bohům a jednoduše se zaměřit na radost ze života, rodnou zem a krásné muže a ženy. Opá!

Zde lehký výňatek z jejich stránky:

Prešovská skupina HRDZA je známa svojimi autorskými piesňami (Taká sa mi páči, Na horách býva a ďalšie), v ktorých čerpá zo slovenskej hudobnej tradície. V roku 2019 bude oslavovať 20 rokov svojho úspešného pôsobenia na scéne doma a v zahraničí. Počas nich vydala vrátane nového štyri štúdiové a jeden výberový album.

Nu a zde přikládám mé oblíbené písně této kapelky:

 

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x