To se takhle parta mladých kluků z Přeštic cca v roce 2012 rozhodla, že si založí kapelu Toxic Paradise, kterou lze zařadit do kategorie hard rocku, nebo, jak tomu oni sami, říkají „toxic metalu“. Jde o velice příjemný bigbít, a jelikož je klukům okolo 18 let, lze konstatovat, že mají dobře našlápnuto. Talent lze slyšet z každé noty a když jsem tak jejich desku „Život je boj“ poslouchala, měla jsem chvílemi pocit, že se mi do uší vkrádají Alkehol, The Fialky, nebo také Trautenberk. Což není tak špatné u těchto mladíků.

Co musím v první řadě velmi kladně ohodnotit, je to, že songy jsou nazpívané v češtině. Jedná se o texty jednodušší, snadno zapamatovatelné, takže si člověk brzy zazpívá s kapelou. Zde není potřeba nějaká angličtina a možná bych to klukům ani nedoporučovala. Hudba je chytlavá, neurazí a dokážu si představit, že naživo vše zní ještě lépe – snad se mi poštěstí někdy vidět Toxic Paradise naživo. Album se skládá z 10 songů, které mají přibližně 3 nebo 4 minuty. Velmi zajímavý mi přišel fakt, že hudba a text přesně zapadaly do názvu songu (např. v songu Zlost byly jasně slyšet zřetelnější, tvrdší riffy, zloba, Arabica zas ve mně evokovala představu pouště, apod.). Velké plus ode mě získává i zvuk alba. Vše je nahrané čistě, občas se tedy stávalo, že počáteční kytarové riffy zněly o trochu hlasitěji, ale poté se vše urovnalo do „normálních“ kolejí. Když už tady mluvím o kytarových riffech, ty jsou též velmi povedené, hodí se přesně k bicím, u nichž jsem opravdu koukala, co bubeník dokáže. To vše ještě doladil dobře znějící zvuk baskytary, která tohle vše uzavírala a dodala songům patřičný rytmus. Songy rychle, dynamicky ubíhaly, a to právě i díky originálním textům, které do hudby zapadaly, něco takového by mě opravdu jen tak nenapadlo.
Teď ale trochu toho kritického očka. Zpěv. Před chvílí jsem sice vychválila texty samotné, ale zpěv se mi zdál trochu „polámaný“, skoro jsem si představila, jako kdybych lámala špagety, aby se mi vešly do hrnce, a tak mi to přišlo i tady – lámání slov, za účelem trefení se do hudby samotné. Doporučuji trochu na tomto zapracovat. Zpěvu se dalo jinak rozumět, ale místy ho zastřela hudba více, než by bylo zdrávo, a v tu chvíli jsem přestávala rozumět, co nám zpěvák chce sdělit. A nit se pak hledala hodně špatně. Což je docela škoda v tomto případě.
Co dále zamrzí, je grafika bookletu alba „Život je boj“. Vzhled zčásti vypadá jako narychlo vytištěný z tiskárny, chybí stránky s texty (které opravdu postrádám, protože to je vždy to první, na co se podívám, když dostanu do ruky jakékoliv CD). Ze zadní strany chybí rok vydání, alespoň nějaké poděkování, ale chápu, že možná to vše nešlo udělat kvůli financím. Přesto nelze upřít velmi jedinečný nápad, co se týče zpracování bookletu, i když by mě na první pohled nenapadlo, že to bude hard-rockové album (pořádně napovídá akorát logo Toxic Paradise).
Avšak i tak album hodnotím zcela kladně, protože je jasné, že je to jejich první počin, který si pozornost jistě zaslouží. I přes ty menší chyby dávám Životu 7/10.

Facebook kapely: facebook/toxicparadise

Profil na Bandzone: bandzone/toxicparadise

Zdroj obrázku: bandzone/toxicparadise
Akce, na které se Toxic Paradise objeví: facebook/event

Toxic Paradise - Život je boj

7.4

Písně

6.0/10

Originalita

8.0/10

Produkce

7.0/10

Zpěv

6.5/10

Nástroje

9.5/10

Klady

  • texty v češtině
  • výborný zvuk
  • kytarové riffy, bicí, baskytara

Zápory

  • zpěv je trochu slabší
  • grafika bookletu

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x