Report z Volume Max Fest Vol. IV (Brno Melodka)

Dne 15. 3. 2015 se v Brně na Melodce uskutečnil čtvrtý ročník festivalu Volume Max Fest. Poctiví metaloví fanoušci, kteří přišli, si mohli užít nářez tří domácích kapel a jedné ze zahraničí – všechny ve stylu melodického metalu. Brněnská Melodka se otevřela již v 18:30, kdy všichni začali vcházet dovnitř, aby si odnesli nezapomenutelný zážitek z festivalu, který začal již v 19:00. Vstupné stálo 150 Kč, což nebylo nijak moc. Fanoušci byli spokojeni a rozešli se s velmi dobrou náladou. Přiznám se, že já jsem na místo dorazil až o půl hodiny později, ale i tak jsem si to užil. Rozhodl jsem se o akci napsat report, přestože se musím přiznat, že tam hrály i kapely, které nejsou zrovna můj šálek kávy, ale i tak to na živo znělo docela fajn.

 

10690078_820357388038746_6216407019645902126_n11070847_820357434705408_5947462474190316820_n

 

Jako první se představila domácí power-speed metalová kapela Andragona v čele s půvabnou zpěvačkou Veronikou Piškovou, která svým operním zpěvem do toho dala všechno. Tahle brněnská banda, kterou zakládal kytarista Jiří Kozelský alias Kozel a zpěvačka Veronika Pišková, se objevuje na hudební scéně od roku 2011. Kapelu jsem sice na začátku neviděl, ale i tak jsem si ten zbytek užil a musím říct, že když jsem je předtím ještě nikdy neviděl na živo, byla tu nyní možnost je poznat a tu jsem využil. Co se týče atmosféry, ta byla naprosto úžasná. Bylo vidět, že se lidi u této kapely velice bavili, což bylo pro jejich kytaristu Martina Velecha jeden velký narozeninový dárek. Kapela hrála nejenom písně z jejiho současného EP ”End Of The Prophesied Dawn”, které mě velmi pozitivně zaujalo, ale i nějaké nezveřejněné písně, které by měly být pravděpodobně na jejich připravovaném albu. Kapela v Brně vystoupí ještě dne 30. 5. v hudebním klubu M13. Z tohoto koncertu se určitě dočkáte dalšího reportu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Druhá domácí kapela je tak trochu veselejší, je to folk metalová kapela Wolfarian. Musím se přiznat, že tahle kapela není moc můj styl, ale i tak jsem se náramně bavil, protože jejich folk metal byl opravdu hodně živý, až jsem si prostě musel zaskákat. Jejich growling (i když se zpěvák přiznal, že do mikrofonu ”blije”) propojený s nádherným dívčím zpěvem byl opravdu dobrá kombinace, i když se přiznám, že na ten growling moc nejsem. Takže, druhá kapela se náramně povedla a nebude mi vadit, když si je ještě někdy poslechnu na živo. Samozřejmě, je to všechno jenom otázka času.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Třetí kapela, hlavní headlner, dorazila až z Itálie. Byla jí symphonic metalová kapela Sleeping Romance, která jede své první evropské turné a proto si nemohla dovolit se u nás nezastavit. Přiznám se, že ještě nikdy předtím jsem je neslyšel – ani na živo ani na nahrávkách. Bylo to poprvé v životě, co jsem tuhle kapelu spatřil na živo a musím říct, že se mi jejich styl docela zalíbil a už jsem je začal poslouchat i doma. Je to styl, který je podobný tomu, který hrají kapely Nightwish, Evanescence, Within Temptation, Xandria atd. Jejich zpěvačka Federica Lanna měla neuvěřitelný zpěv, s českými a moravskými fanoušky se vůbec nemazlila a dotáhli jsme to s kapelou až do jejich poslední písničky. Nálada byla skvělá a děkuju kapele za to, že se v Brně zastavila a snad to nebylo naposled.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Poslední čtvrtá kapela je opět z brněnského prostředí a tou je modern-symphonic metalová kapela Alia Tempora, která tento undergroundový festival zakončila. Charakteristickým prvkem jejich hudby jsou výrazné kytary, melodické linky, mužský growling a ženský vokál. Ve své tvorbě se spoléhají na své instinkty a tak vzniká zajímavá směsice melodických žánrů, k čemuž dopomáhá např. irská flétna nebo různé prvky elektronické hudby. Někteří lidé už odešli domů, ale ještě jich dost zůstalo, aby si to do poslední kapky užili, stejně jako já, i když to opět není můj styl. Když kapela dohrála svůj set, fanoušci si přáli ještě jeden song. Jejich zpěvačka Markéta Morávková, která si kromě toho zazpívala i s kapelou Wolfarian, se přiznala, že je už celá kapela docela unavená, ale fanoušci se jen tak nevzdali a stále si žádali o přídavek. Nakonec se kapela nechala přesvědčit a zahrála poslední písničku. Jejich vystoupení mě velmi zaujalo, i když to není zrovna můj styl, ale rozhodně se na tento závěr nedá jen tak zapomenout.
Musím říct, že festival se docela povedl, i když tam hrály některé kapely, které moc nemusím. Ale hlavně, že to na živo stálo za to a byl to jeden velký nezapomenutelný zážitek. Doufám, že se všichni dobře bavili, stejně jako já, protože tahle akce rozhodně nezklamala a jsem zvědavý, jakého dalšího favorita ze zahraničí si tento festival příště přivede. To je asi vše, co bych k tomu chtěl dodat a těším se na další akci – na koncert Andragony v klubu M13 v květnu. Máte se určitě na co těšit.

Podobné články

Report z Volume Max Fest Vol. IV (Brno Melodka)

| Článek, Reporty | 0 Comments
About The Author
- Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na