Zapomenuté klenoty : Hevein (Fin) – Only Human

Kapela: Hevein

Země : Finsko

Žánr :  symphonic-thrash metal

 

Finskou kapelu Hevein jistě málo posluchačů v České Republice zná, sic měla svoje jediné turné právě v našich končinách – nicméně od začátku…

V roce 1992 spolu začali ve finských Helsinkách jammovat kytarista Leif Hedstrom a původní bubeník Alpo Oksaharju a od roku 1998 se přidali Tomi Koivunen na basovou kytaru a houslistka Aino Piipari. V roce 2002 se pak do skupiny přidává Max Lilja z kapely Apocalyptica, který posléze v roce 2003 Apocalypticu opouští. Posledním členem kapely se stává zpěvák Juha Immonen a kapele nezbývá nic jiného, než jít s kůží na trh.

V roce 2005 vydávají své debutové album “Sound Over Matter” pod hlavičkou labelu Spinefarm Records čítající 10 písní a bonusový track “Walk” (Panthera cover). S albem pak absolvují několik koncertů v Rusku, Belgii, Holandsku a dalších evropských státech a mimo jiné tour po České Republice, kterou zakončují na festivalu Masters Of Rock.

V roce 2008 se kapela rozchází se Spinefarm Records a po nezdarech v jednání s jinými labely bere financování své druhé desky “Gentle Anarchy” do svých rukou, leč neúspěšně. V roce 2012 ohlašují ukončení své činnosti.

(pozn. autora: Album “Sound Over Matter” je jedno z nejlepších, které jsem v životě slyšel, takže doporučuji poslechnout)

Diskografie:

Členové :

 

 

Podobné články

About The Author
- Metal addicted!

Komentujte

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odběr  
Upozornit na