V dnešních dopoledních hodinách se na Facebookové stránce švédské death metalové legendy objevila zpráva, kterou nikdo nechtěl slyšet. Po těžké nemoci zemřel frontman LG Petrov.

Syn švédského otce a makedonské matky skonal nedlouho po svých 49. narozeninách na neléčitelnou a velmi vzácnou rakovinu žlučovodů. Nemoc mu byla diagnostikována teprve vloni v srpnu a sám se k tomu vyjádřil následovně: „Rak nemá pocity. Nebere si někoho z rozmaru. Je to prostě smůla.“

Frontman death metalových Entombed a později Entombed A.D. byl známý svým vřelým vztahem k fanouškům, které jeho smrt velmi zasáhla. Kapela tuto nešťastnou událost oznámila na svých sociálních sítích: „S těžkým zármutkem oznamujeme, že nás opustil náš milovaný přítel Lars-Göran Petrov. Náš bratr, vůdce, zpěvák, náš hlavní andělský rebel se včera vydal na další jízdu. S nejhlubším smutkem musíme oznámit, že nás Lars-Göran Petrov opustil. Byl (je!!!) neuvěřitelným přítelem a osobou, která se dotkla tolika lidí. Změnil tolik životů svým hlasem, hudbou, charakterem a jedinečnou osobností. Úsměv LG je něco, co budeme nosit navždy v našich srdcích. Když byl v rozhovoru dotázán, co by měl rád napsáno na svém hrobě a co bude jeho odkazem, tak odpověděl: ‚Nikdy nezemřu, odkaz nikdy nezemře.‘ A je to tak. Budeš žít navždy v našich srdcích.“

Entombed vznikli na konci 80. let a po jejich oficiálním konci část členů pokračovala pod pozměněným názvem Entombed A.D., mezi nimi právě LG Petrov. Od vydání své debutové desky z roku 1990 se kapela ihned zařadila mezi kultovní kapely švédského death metalu.

O autorovi

Fanoušek obskurního undergroundového metalu, zejména v jeho rychlejších podobách. Nadšenec do objevování neznámých (starých i nových) kapel a taky obyčejnej metloš, co si rád dá pár piv.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x