Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Harakiri for the Sky / Schammasch / Gaerea – Praha

29.1.Pátek 2021 | 19:00 -23:00 UTC+1

520Kč

Zkrocená hora a šamanský vulkán

HARAKIRI FOR THE SKY, které roku 2011 založilo tvůrčí duo MS a JJ spojené např. s projekty Karg nebo Anomalie, jsou jedněmi z nejvýraznějších představitelů post-blackmetalové vlny. Jestli v Americe mají Wolves In The Throne Room a Deafheaven, v Evropě to jsou právě tihle Rakušáci.
Ti dnes ve svém zvuku prvotní depresi a hysterické napětí už vyměnili za melodicky harmoničtější a náladami prosvětlenější polohy, ale plochy plné atmosfér naplněné temnými a zádumčivými tóny melancholie samozřejmě přetrvaly. Při poslechu posledního alba Arson” se tak namísto psychiatrického oddělení umístěného v suterénu rakouského špitálu, jehož pacienty již nikdo roky nenavštěvuje, ocitáte v temném hvozdu pulzujícím zvukem nočního života kdesi ve Skandinávii. Ale namísto katatonického strnutí se vydáváte jeho svět osvětlený lunou probádat a objevovat nové formy, které vám doposud strachem z neznámého byly utajené. Produkčně skvěle ošetřená hudba tu bez jakékoli kýčovitosti vůbec neztrácí kouzlo a zklidněné atmosférické post-rockové plochy tu s blackovou ostrostí v sobě náladou nachází neuvěřitelné souznění, o čemž svědčí i řada oceňujících nominací (např. rakouská Grammy nebo Metal Hammer Award).

Výtečně zvoleným doprovodem nebe-obětujících jsou kreativní Švýcaři SCHAMMASCH, kteří momentálně patří mezi nejlepší moderní blackmetalové kapely. Se svými čtyřmi alby (z nichž první tři přinesly neomšelé koncepty plné hádanek) a jedním EP stále stoupají vzhůru. Nejen co do popularity, ale i hudebně, skladatelsky, ba dokonce i na pódiu, kde se třemi kytarami a třemi zpěvy předvádí úchvatné a precizní výkony. Jejich disharmoničtější black metal oplývá silnou ambientností a pohlcující atmosférou, která se vedle propastně temně tíživé dokáže přiblížit klidně i k post-kapelám jako Neurosis nebo Triptykon, ale nechybí ani občasná epičnost blízká Behemoth. V žádném případě však nesmíme opomenout avantgardnost a progresivitu Deatshpell Omega. Tento tajemný monument tak získává na nečekaných hudebních tvarech, které i při silné sugestivnosti neztrácí na agresi a síle.

Třetími v temném balíčku jsou GAEREA z Portugalska. Kapela opustivší stáj agilních Transcending Obscurity projezdila Evropu, navštívila Čínu, až si jich všimli Season Of Mist, kteří jim budou vydávat druhé album. Black metal Jihoevropanů sice ctí klasický zvuk, ale vstřebává hardcore/sludge tíhu, takže vás zvukově zavalí hutností a neurotičnem.

Harakiri for the sky
https://youtu.be/TxrIkW4J4EI
https://youtu.be/sHYOJaddKhI
https://youtu.be/adtaUUns1YY
https://youtu.be/YLYb1VdjtIE
live: https://youtu.be/LCtvHNN80nE

Schammasch
https://youtu.be/Tt1Zlhz9d74
https://youtu.be/A3xZDdVq2kQ
live: https://youtu.be/dBkGFj64djg

GAEREA
https://youtu.be/dyPWJB2QsiM
https://youtu.be/JkObUc-HSRE

————————————————————————–
HARAKIRI FOR THE SKY / SCHAMMASCH / GAEREA
29. 1. 2021 – Praha, Nové Chmelnice
Předprodej e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/355

Podrobnosti

Datum:
29.1.Pátek 2021
Čas:
19:00 -23:00 UTC+1
Cena:
520Kč
Štítky Akce:
, , , ,
https://www.facebook.com/events/247292963162730/?active_tab=about

Pořadatel

Obscure Promotion
View Pořadatel Website

Místo konání

Nová Chmelnice
Koněvova 219
Praha, Česká republika
+ Google Mapa

Leave A Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..