Vše dobré jednou končí, a nevyhýbá se to ani online projektům, jako je ten náš.

Obscuro Webzine, nebo, chcete-li, obscuro.cz, po 8 letech fungování na české scéně končí. Ono to asi není zas takové překvapení, jak se může zdát. Články již nevycházejí pár měsíců a obecně projekty kolem tohoto magazínu jsou v tichém útlumu. Důvody jsou jasné: životní priority členů redakce a i ty mé se jednoduše začaly ubírat jinam.

Já sám jsem obscuro.cz začínal ve svých dvaceti letech jako cucák, co nosil trička Iron Maiden a o české scéně věděl prd, ale když jsem k ní přičichnul, hned jsem jí chtěl být součástí, a tak vzniklo obscuro.cz, původně jako projekt, který by podporoval zejména a ideálně pouze české a slovenské metalové kapely. Avšak ne vše funguje tak, jak si člověk maluje, a časem člověk zjístí, že ani s ta spolupráce s těmi kapelami není tak snadná. Postupem času se magazín přerodil do plnohodnotného online magazínu, který se snažil psát hlavně o české scéně, ale s často měnící se redakcí to nešlo tak snadno, a přestože tvrdé jádro zůstávalo, časem si jejich rodiny, koníčky a vůbec pracovní a osobní život začaly vybírat daň, a tak obscuro.cz přešlo v hlavách a srdcích nás všech do ústraní.

Já osobně jsem velmi rád, kam obscuro.cz došlo, dovolím si říct, že minimálně svého zlatého času přivedlo na českou scénu něco nového a čerstvého. Já sám jsem díky tomuto projektu pronikl do české scény, našel mezi kapelami a jejich členy přátele a známé a získal celoživotní kamarády v naší redakci, za které jsem velmi rád.

Obscuro.cz dokonce pomohlo mobilizovat jádro týmu pro knihu naší redaktorky, nazvanou Ilusie. A tak, pokud nemáte co číst, máte rádi sever, mytologii, historii a rádi čtete romány, navštivtě web ilusie.

Tímto se jménem svým i celé redakce obscuro.cz loučím. Bylo skvělé být součásti české scény, která je nejen úžasně kvalitní, ale plná úžasných lidí. A tak serte na agro, pusťte si kvalitní metal.

 

Poslední zhasne, mějte se krásně a díky za Vaši přízeň.

O autorovi

Cvok, hater, milovník hudby, dobrého piva, rumu a všeho co je dobré..

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x