Je čas na další vesmírná putování. Irská legenda experimentálního instrumentálního rocku vydává své desáté studiové album. „Ghost Tapes #10“ vychází u velikánů Napalm Records, a to 12. února v příštím roce. God is an Astronaut tak uzavírají kapitolu téměř dvacet let trvajícího hudebního cyklu. Za tu dobu si vybudovali obrovský respekt a až „vesmírný“ status na post-rockové scéně, ale i mimo ní.

Nezvykle bouřlivý vesmír

„Ghost Tapes #10“ má být na poměry kapely nezvykle bouřlivým albem. Stále přitom uchovává to, na co jsou její fanoušci zvyklí. God is an Astronaut krouží okolo Slunce jako vesmírná sonda. Vstřebávají pozitivní energii, ale nebojí se přiblížit až k černým dírám a jejich destruktivní přitažlivosti. A to se všemi pro kapelu typickými emotivními prvky.

Představí se i zajímavý host. V „Luminous Waves“ se rozezní tklivé tóny violonccela virtuózky Jo Quail. Tato umělkyně je na alternativní scéně stále jasnější hvězdou. Čeští posluchači ji mohou znát jako předskokana japonských instrumentalistů Mono, kteří vystupovali v Praze minulý rok. Podle slov labelu píseň navozuje pocity transu a snaží se zkontaktovat posluchačovo vnitřní já.

Obal „Ghost Tapes #10“ ilustroval David Rooney. Má vyjadřovat zlé tušení v nejisté době, což nenápadně odpovídá i dnešní situaci ve světě.

O tom, že bude „Ghost Tapes #10“ možná i nejtvrdším albem v historii kapely, vás může přesvědčit nový singl „Burial“. Na tiché signály vysílané do kosmu se vrací drsné, syrové odpovědi.

Poslední vydaná deska God is an Astronaut se jmenuje „Epitaph“. Materiál, který byl ovlivněn rodinnou tragédií v řadách kapely, byl labutí písní slunečních paprsků naděje. Promlouval introvertně v ambientním vzduchoprázdnu.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x