Ladné pohyby elegantních těl v perfektní synchronizaci s vyprávějícím „kytarovým orchestrem“. Každý výkrut, každé obkreslení prostoru jsou intimní emocí, ale také předzvěstí dramatické změny. Něco tajemného. Z bouře vánek a opačně v jednom strhujícím cyklu. Američtí Ranges dokazují, že post-rocková výpravnost je vhodnou dramaturgickou předlohou pro vyjádření emocí tancem.

Instrumentalisté Ranges ve spolupráci s organizací v oblasti tance Raison D’être Dance Project a stránky WherePostRockDwells v rámci nemožnosti vystupovat na pódiích uvádějí nevšední performanci k desce z roku 2017 „The Ascensionist“. Pódium v divadle The Ellen Theatre ve městě Bozeman v Montaně se před třemi lety stalo místem choreografií na míru „ušitých“ pro každou skladbu jejich setu.

„The Ascensionist“ je nevšedním a okouzlujícím představením, při němž se na pódiu pořád něco děje. A to něco se snad ani nedá popsat slovy. „Klasická hudba“ 21. století? Nebo prostě umění a láska k němu mířená?

Ranges na svém Facebooku navíc publikují fotografie ze své „laboratoře“. Brzy bychom se měli dočkat nového „výzkumu“ v oblasti instrumentální hudby.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x