Hudba, která je ideální k pozorování sněhové pokrývky skrze zamlžené okno s hrnkem horké kávy v ruce po probuzení.

Pelagic Records podepsali smlouvu s americkými SOM, kapelou stávající se z bývalých i současných členů Constants, Junius a Caspian. Lze se tedy bavit o hvězdně obsazeném projektu, který v roce 2018 svými vlastními silami vydal debut „The Fall“.

Pokud vám výše zmíněná jména něco říkají, asi tušíte, kudy se tvorba SOM ubírá. Závoj zasněného kytarového „hluku“ evokuje Constants, hutnější sekce riffů zase vzpomínají na alternativně metalovou výuku filozofie od Junius a nezkrotné kytarové vzlety nad oblaka jsou gradujícím následkem pečlivého budování konkrétního pocitu. V tomto případě si budete připadat jako v éterické náruči Caspian.

Nové EP „Awake“ vychází v březnu letošního roku. Tracklist mají tvořit originální, exkluzivní skladby a zremixované starší kousky. K sobě vlastnímu zvukovému „obrazu“ je upravili hudebníci z kapel, jako jsou Holy Fawn, O’Brother, Teenage Wrist a The Devil Wears Prada.

Digitální a kazetové vydání vypustí Blood Blast Distribution 5. března. O týden později pak budou k dispozici LP a CD verze u Pelagic Records, labelu, v jehož čele stojí Robin Staps z kolektivu hudebních „paleontologů“ The Ocean.

SOM mají venku dvě ukázky, které měly premiéru v režii magazínu Revolver. Dvojčata „Awake // Sedate“ a „Youth // Decay“ jsou k poslechu na Spotify a na YouTube, kde se s nimi můžete od reality odpoutat v doprovodu dvou filmových videoklipů.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x