Smyčec, který ladnými pohyby citlivé ruky britské princezny elektronického cella Jo Quail rozeznívá vášní vibrující struny, nechává v éteru jednu královskou melodii za druhou. Posluchač upadá do dojmu, že za tímto soundtrackem k posnídání v paláci pod zlatými lustry stojí celý orchestr. Realita je ovšem taková, že jej nahrál pouhý pár skromných rukou doma v Londýně.

Jo Quail je mezinárodně uznávaná virtuózní hráčka na cello, která si v roce 2019 se svou moderní klasickou hudbou v rámci turné s japonskými Mono získala srdce Evropy. Na světových pódiích, včetně Prahy, by měla zazářit ještě letos. Jo Quail totiž byla pozvána na turné v čele s belgickou Amenrou a japonskými Envy. Zastávka v našem hlavním městě proběhne (by měla proběhnout, ale kdo ví) 23. září.

Než si (pokud) hřejivý zvuk jejího nástroje vychutnáme naživo, Jo Quail akustickým cellem ve svém domově v Londýně nahrála svou odpověď na skladbu „Malacoda“ z alba „Tertia“ od amerických přátel Caspian. Chcete další důkaz, že post-rock má ke klasice blízko?

Mix a mastering má na svědomí James Griffiths.
Video zpracovala značka Chariot Of Black Moth.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Garfield
Garfield
14.4.2021 21:14

Když jsme u těch „rockových“ cellistek, tak doporučuju TINU GUO a její album Cello Metal. To je větší nářez než tohle, kam se hrabe Apocalyptica, che che…(i když na posledním albu se zas instrumentálně vytáhli)

Keagan
Admin
18.4.2021 08:39

Zlatá kytara čéče 🙂

3
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x