Heavy shoegaze rockoví cursetheknife z Oklahoma City chtějí ještě letos stihnout vydat dvojici krátkometrážních EP. „Thank You For Being Here Pt I“ vychází 13. listopadu, jeho mladší bráška „Thank You For Being Here Pt II“ pak vyjde v pozdějším termínu.

Pro fanoušky Alcest, Timelost, Last Leaf Down, Deftones a My Blody Valentine.

Drsný dream pop? WTF?!

Web BrooklynVegan před pár dny streamoval dvě nové skladby „Feeling Real“ a „Low“, které budou součástí prvního EP. Zbylá stopáž obou počinů bude zabrána i novými verzemi už dříve vydaných písní. Jednou z nich je například „Filter“, která byla nahrána s bicí automatem poté, co řady cursetheknife opustil bubeník Connor. Proto se dočká nové verze, která má znít jako pokropená živou vodou.

Dokazuje to sound obou nových zářezů na pažbě. Kytary tvoří rozvolněné proudy kdesi v oblacích, které by za normálních okolností možná i uspávaly. S jízdenkou správného rozpoložení a trpělivosti byste se nejspíše dostali až do říše neškodně pohádkových snů. Nováček v řadách kapely, Steph, však zvuk cursetheknife natloukl poměrně tvrdě. Jeho vlivem teď cursetheknife vlastní více heavy zvuk, a ten je navíc jako hlína na poli podrýván hrubou basou. Tu a tam se ve zvukové půdě objeví nějaký ten červ jako pochybnost, zda pořád posloucháte dream pop. A skutečně, v mixu to místy vypadá spíše na psychedelický post-hardcore.

Nesvatý život, nesvatá zrada

Nejvíce zajímavý je ale samotný příběh skladeb.

„Jde o to, že když jsem před několika lety poprvé opustil svůj kostel, byl jsem důsledně souzen. Lidé říkali, že nežiji svatý život. Že bych se měl vrátit,“ popisuje svůj život basák a zpěvák kapely Branden, který tam zpíval ve sboru. „Ale věděl jsem, že s tím kostelem něco je. Strávil jsem tam roky a během léta byl pastor obviněn ze zneužívání.“

Branden také říká, že mnoho písní, které napsal, jsou o tom, jak se vyrovnat se zradou a s bolestí, kterou v ten moment cítil.

„Feeling Real“ je zase o tom, že jste někým, kým ve skutečnosti nejste. Jednáte totiž v určité naději, že se s vámi spřátelí někdo nový. „V době psaní této písně jsem ztratil několik přátel. Také jsem ztratil ze zřetele to, co v životě opravdu chci a kým chci být. Uvědomil jsem si, jak musím život žít pro sebe, ne pro ostatní lidi, a mít v tom jistotu,“ vyjádřil se o skladbě kytarista a zpěvák Sev.

Tracklist:

Pt. 1 Tracklist:

1. Intro
2. Feeling Real
3. Pissing off the Neighbors
4. Low
5. Filter

Pt. 2 Tracklist:

1. Too Solid Too Flesh
2. We Both Want the Same
3. In Dreams
4. Interlude
5. Thank You for Being Here
6. cursetheknife

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x