Jejich singlu „Two-Way Mirror“, který má na Spotify přes dva miliony poslechů, se poklonil i sám Chino Moreno z Deftones. Deska „I Let It in and It Took Everything“ patří bezesporu k hvězdným počinům minulého roku. Řeč je o liverpoolských Loathe, které jejich stále ještě čerstvá nahrávka ve Spojením království v podstatě proslavila.

Pozitivní nadílku v číslech i slovech Loathe dostali i ode mě. „I Let It in and It Took Everything“ na mém Spotify při každoročních výsledcích nejposlouchanější hudby bodovalo na druhém místě, shoegazový hit s „alcestovskou“ atmosférou „Two-Way Mirror“ se umístil na mé statistické špičce.

Cesta k vrcholu

Přesně rok od posledního osudového vydání, tedy 7. února letošního roku, Loathe vydají blíže nespecifikovaný materiál „The Things They Believe“. Jak dobře čtete, není úplně jasné, jaký materiál. Má se pod lákavým názvem ukrývat EP, které bude rozšiřovat „I Let It in and It Took Everything“? Singl? Nebo celé album, jak fanoušci liverpoolské alternativní senzace doufají? Také není zřejmé, zda kapela naváže na úspěšný model „loathovského“ komponování – epileptický mathcore, emo slzení, shoegazová rozvláčnost, post-hardcorové emoce. A tak dokola ve všeobjímajícím zvuku s atmosférou nočních ulic Liverpoolu.

Loathe zveřejnili obal a také výčet zajímavých hostů, kteří jejich skladby okoření. Mezi nimi je saxofonista John Waugh, Peter Vibiral, kytarista z britských Parting Gift, a Vincent Weight. Právě prvně jmenovaný Waugh na svém Instagramu i Twitteru materiál označil jako album.

Vzhledem k datu vydání počítejme s tím, že určitě brzy Loathe specifikují, o jakém formátu je řeč.

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x