Není to ani měsíc, kdy kapela BODOM AFTER MIDNIGHT oznámila dokončení prací na nových skladbách. Jeho vydání se však nedočká nejvýraznější tvář kapely. Alexi Laiho zemřel v minulém týdnu ve věku 41 let.

Oznámení o jeho skonu dnes ráno doslova šokovalo všechny příznivce tvrdé hudby. Na facebookové stránce kapely se objevilo následující sdělení: „S těžkým srdcem a velkým smutkem musíme oznámit, že Alexi Laiho již není mezi námi. Jsme absolutně zdrceni a máme zlomená srdce náhlou ztrátu našeho drahého přítele a člena kapely. Přestože společná cesta nás jako kapely teprve začala, tak neexistují slova, která by popsala šok a obrovský smutek, který všichni pociťujeme. Ať tvá duše odpočívá v míru, budeme tě navždy postrádat. Milujeme tě, bratře. Vyjadřujeme hlubokou soustrast jeho rodině. V tuto chvíli nebude nikdo poskytovat žádná další oznámení ani rozhovory. Prosíme, abyste respektovali naši potřebu zpracovat a projít touto hroznou situací v soukromí. Děkujeme za pochopení a podporu. Daniel, Mitja a Waltteri.“

Dále bylo oznámeno, že Alexi Laiho zemřel ve svém domě v Helsinkách během minulého týdne. Na vině byly pravděpodobně dlouhodobé zdravotní problémy, kterými muzikant trpěl. Nahrané skladby i video bude kapela vydávat po jeho smrti.

Alexi Laiho byl jednou z nejvýraznějších tváří finské metalové scény, jehož kapela Children of Bodom svého času patřila mezi nejpopulárnější kapely tvrdších žánrů metalu. Po jejím překvapivém konci na sebe s dalším hudebním projektem nenechal dlouho čekat a v březnu oznámil založení formace Bodom After Midnight. Rodák z města Espoo byl znám svou vytříbenou technikou a časopis Guitar World ho zařadil do žebříčku 50 nejrychlejších kytaristů světa.

O autorovi

Fanoušek obskurního undergroundového metalu, zejména v jeho rychlejších podobách. Nadšenec do objevování neznámých (starých i nových) kapel a taky obyčejnej metloš, co si rád dá pár piv.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x