Po takřka 25 společných letech se rozpadá jedno velice plodné manželství. Po vydání alba „Hexed“, které nevzbudilo velký ohlas kritiky a fanoušků, začali Children of Bodom ustupovat do pozadí. Sice díky aktivnímu a nadšenému kytaristovi Danielu Freybergovi začali být znovu viditelní na sociálních sítích, ale kapela už pár let prakticky neustále trávila život na cestách a únava začínala být zřetelná. Alexi Laiho byl viditelně spokojenější s Local Band a v Children of Bodom se začínalo rýsovat zřetelné oddělení Laiha a Freyberga od ostatních tří hráčů. Fanoušci COBHC už asi tak trochu čekali, že kapela oznámí konec. Dokonce ani ti nejnadšenější nedokázali obhájit poslední album klasiků z Espoo, a tak se o Children of Bodom spíš taktně mlčelo.

Oznámení o tom, že COBHC odehrají poslední společný koncert v Helsinkách 15. prosince 2019 a pak se rozejdou, přišlo do jisté míry očekávaně. Jaska Raatikainen, Henkka Blacksmith a Janne Wirman odcházejí a Alexi s Danielem nastíní fanouškům své plány do budoucnosti. Po rozpuštění HIM je to odchod dalšího finského hudebního giganta z devadesátých let. Na druhou stranu, v případě obou těchto kapel jde o logický krok. Hudebníci, kteří zasáhli před pětadvaceti lety do dějin hudby, mají právo na únavu, tvůrčí krizi a mohou toužit po změně stylu. COBHC už ztráceli dech a připadali si příliš spoutaní stylem, který vytvořili. Někdy je důstojnější zastavit kolotoč koncertů a čím dál tím hůř hodnocených nahrávek včas. Pro muzikanta přeci jen není větší ponížení než stát se svým vlastním revivalem. A takový konec by asi nikdo COBHC nepřál.

oficiální zpráva o posledním koncertu COBHC: 

FINAL SHOW OF THE CURRENT CHILDREN OF BODOM LINE-UP AT THE BLACK BOX IN HELSINKI ON December 15th, 2019

Presales start on Monday November 4th 2019 at 09:00 Finnish time.

Finland’s perhaps best known metal act, Children Of Bodom, will be playing their final show with the current line-up this coming December. ”A Chapter Called Children Of Bodom” will take place at the Black Box in Helsinki Ice hall on December 15th. Below a statement from the band:

”It is with heavy hearts that we announce that 2019 will be the last for Children Of Bodom with this line-up.

After almost 25 years with Bodom, thousands of shows & 10 albums it is time for Henkka, Janne and Jaska to step back and change direction within their lives. All three will miss the fans and supporters in every city in every country the band ever played.

The last show of this line-up will be on the 15th of December at Helsinki Ice Hall. Tickets still remain for some of the Finnish shows in December.
Alexi And Daniel will have further announcements about their plans to keep creating new music in the future. Thanks again for everything – Children Of Bodom”

Please see https://www.cobhc.com/ for the full statement and further information.

O autorovi

- spisovatelka, nakladatelka, publicistka - reviews focused on Finnish metal - Rubrika: Finský koutek

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Miroskav Hájek
Miroskav Hájek
1.11.2019 10:21

Mně se Hexed moc líbilo. Je to škoda. COB jsou borci!!!!

Keagan
Admin
2.11.2019 18:27
Reply to  miklaras

Ale oni ohlásili konec stávajicí sestavy ne? Tedy třeba budou mít jen nové členy

ov42
ov42
4.11.2019 16:53

Bože, co to psalo za idiota. Budu fandit Aleximu, aby to nevdal a dal kapelu dohromady s novou krví.

Keagan
Admin
4.11.2019 19:39
Reply to  ov42

Autor(ka) jde vidět hned pod článkem, a idiot to rozhodně není, zase klídek 🙂

JohnyRnR
JohnyRnR
4.11.2019 23:54

Hexed je nejlepší album od Hate Crew Deathroll. Obhájit ho nemám problém, stačí ho pustit. Hned od prvních tónů je jasně slyšet, že tentokrát to kapelu zase bavilo a právě to je ten zásadní rozdíl oproti všemu po Are You Dead Yet?. I další alba mají silné momenty, ale prvních pět a Hexed jsou úplně jinde právě díky tomu. Tím spíš mě mrzí, že se rozhodli to zabalit právě teď, vůbec by mě nenapadlo, že je na letošním MoR uvidím naposledy. Nezbývá, než doufat, že duo Alexi Daniel zachová z esence CoB co nejvíc a v budoucnu v případný comeback.… Číst vice »

Keagan
Admin
5.11.2019 11:40
Reply to  JohnyRnR

On se asi bude chvíli věnovat vedlejšímu projektu, aby si odpočinul od CoB..uvidíme co přinese tahle odmlka 🙂

9
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x