Naurrakar není nutné fanouškům českého black metalu přestavovat. Skupina zplodila další album s názvem „URANFAUST“, na které se dnes koukneme. Tedy za předpokladu, že něco v oblaku radioaktivního mraku uvidíme.

Naurrakar už beru jako takovou ikonu českého technického black metalu. Pod taktovkou kytaristy EGA vznikla spousta kvalitních věcí, a ani nové album není výjimkou. Pánové už zkrátka vědí, co dělají a co chtějí. Ovšem teď jsou opět o level výš. Dostali se na úroveň kapely, které opustila malá podia a může v klidu hrát po boku velkých jmen a vůbec se tam neztratí.

Skupina si už dříve hrála s konceptem radioaktivity, reaktoru a dalších podobných věcí spojených se Satanem, a teď tomu opravdu nasadili korunu. Tenhle koncept se mi setsakra zamlouvá a myslím si, že v našich končinách budete těžko hledat něco podobného. okolo tohoto tématu se pohybuje celá stylizace skupiny na podiu i na obalech alb, a i to je asi důvod toho, že jsou Naurrakar poměrně úspěšným projektem.

Jak už sem zmínil, tuhle kapelu beru jako technicky black metal, a právem. Muzika není zaseklá na stále stejných riffech a opakujících se bicích, naopak. Posluchač v jejich hudbě najde opravdu hodně, především co se kytar týče. Tady si pánové opravdu velice vyhráli, jak je ostatně jejich zvykem. Tohle je prostě nova odrůda black metalu. Zvuk kytar, ale vlastně i zvuk nahrávky jako takové je oproti minulým počinům  více “syrový” a laděný spíše do staršího zvukového projevu. Což vůbec nevadí, protože takhle by měla znít kvalitní hudba z grafitu a uranu! Kytary mě zkratka baví na nahrávce nejvíce, tady opravdu není co vytknout. Stejně jako u předchozích počinů jsou i tady plné kvalitních a mnohdy překvapujících nápadů, které nečekáte. Do dokonalosti je muzika dotažená díky moc pěkně zahraným bicím, které i zvukově zní hodně sympaticky. Vše je skvěle vyvážené a vytváří úžasný a do sebe zapadající celek. Zkrátka nevím, co bych mohl vytknout. Možná jsem doufal, že se něco najde, ale tohle mě prostě baví. Tady už opravdu stačí jenom nějaký pěkný videoklip natočený v jaderné elektrárně.

Velkou pochvalu si skupina zaslouží i za texty. I z tohoto důvodu jsem velice rád, že je celé album „URANFAUST“ k dispozici on-line na platformě YouTube, a to s perfektně udělaný frontem i s texty. Takže pokud nemáte bystřejší ucho, tohle vám hodně pomůže. Vřele doporučuji si každý text přečíst, neboť jde opět o kus poctivé práce plné vulgarismů, Satana, radioaktivity, antihumanismu a jolandy. Co se zpěvu týče, i tady najdete pestrou paletu různých stylů projevu. Všechny jsou ale dotažené do konce. Prostě jak už jsem psal, kluci vědí, co chtějí, a udělají to, a to velice kvalitně. V Česku už je zřejmě zajetý styl zpěvu, který bych označil jako UMBRTKOVSKÝ. Někteří budou vědět, co tím myslím. Pro ostatní by se jako vysvětlení dalo říci, že se jedná o čistý vokál se špinavím nádechem. Jinak to popsat asi nejde. Přesně takový vokál je i na „URANFAUST“. Mám pocit, že skupina ho dříve nepoužívala a pokud ano, pak velice zřídka. Nicméně sedí sem jako ulitý.

Celé album trvá něco málo přes půl hodiny, což podle mě na dnešní uspěchanou dobu bohatě stačí. Půl hodina člověku velice příjemně uteče a pokud jste jako já, budete ještě navíc studovat texty a front alba a koukat na každý detail obrázku. Toto dílo rozhodne stojí za poslech. Je to kus velice dobře odvedené práce s velkým potenciálem.

9.5 Výborné!
  • Skladby 10
  • Originalita 9
  • Zpěv 10
  • Hráčská zdatnost 9
  • Hodnocení Čtenářů (6 Hodnocení) 7.6

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
Ferda
Ferda
21.5.2021 08:16

UMRTKA???

Keagan
Admin
21.5.2021 15:57
Reply to  Ferda

Chybička se vloudila, opraveno 😉

2
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x