Polská kapela Батюшка/Batushka se během pouhých tří let vypracovala v zásadní koncertní lákadlo a kladné recenze a reproty se snášely ze všech koutů světa. Jako blesk z čistého nebe pak v prosinci 2018 přišla zpráva, že došlo v řadách k rozkolu a tvůrce celého konceptu, hudby i textů Krzysztof Drabikowski byl z kapely vyhozen a management i tvorbu přebírá Bartłomiej Krysiuk. Drabikowski zveřejnil emotivní video, ve kterém svého bývalého kolegu obvinil ze krádeže, a požádal fanoušky, aby sestavu Batushky v čele s Krysiukem ignorovali (detaily najdete v našem prosincovém článku).

V průběhu předcházejících měsíců došlo v této kauze k několika událostem: dne 12. dubna zveřejnil portál Dark Conspiracy obsáhlý rozhovor s Drabikowskim, který do detailu popisuje vznik konceptu kapely, zmiňuje své inspirace i problémy s Krysiukem, který od začátku svého působení měl mít velmi vlažný přístup ke kapelním financím (celý rozhovor si přečtěte zde).

Na oficiálním FB profilu Batushky, ovládaném Krysiukem, se jen o několik dní později objevilo prohlášení, které Drabikowskému přiznává autorské zásluhy, druhým dechem ho však obviňuje z chamtivosti a tvrdí, že Batushka je kapela, nikoliv sólo projekt, že původní členové jsou spolu a podepsali smlouvu s Metal Blade, tedy prvoligovým labelem. Současně se vyrojily informace o nové desce „Hospodi“, která má vyjít u Metal Blade v červenci i přes soudní rozhodnutí, které vydal polský obvodní soud dne 18. dubna a ve kterém výslovně zakazuje Krysiukovi vydávat další hudbu pod značkou Batushka. Krysiuk a jeho právní zástupce zveřejnili odpověď, ve které otevřeně prohlašují, že se soudním rozhodnutím řídit nebudou a naopak podají protižalobu za údajnou škodu, kterou Drabikowski svým chováním značce Batushka napáchal. Oba dokumenty zveřejnil portál Metalsucks.

A skutečně se jím neřídí. 15. května v podvečer zveřejnil label Metal Blade první singl z alba:

Metal Blade k videu vypnul komentáře, zdá se tedy, že si je management labelu velmi dobře vědom, že situace je napjatá a fanoušci jsou rozdělení.

O autorovi

Growler, textař a skalní fanda death/doom metalu

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x