Album „Antitheist“ od francouzských maniaků AD HOMINEM způsobí některým jedincům řadícím se doleva opět vrásky na tvářích. Ale co my s tím, jejich mínus, deska „Antitheist“ je výbušnina naplněná zběsilou energií a blackovou nenávistí, naplňující ty největší noční můry odpůrců této kapely a celkově druhu muziky, ve kterém se kapela vyskytuje. Již v úvodu musím zmínit, že mým nejoblíbenějším albem je deska „Dictator – Monument of Glory“, která u mě odstartovala vášeň, co se muziky Francouzů týče. Masivní, ostrý zvuk, kulometná salva bicích, Keiserův fanatický vokál, apokalyptické melodické výjezdy. Mám rád i starší tvorbu, ta je naopak více přímočará a špinavá, najednou se ocitáte ve zničených uličkách, které lemují spálené budovy až na popel a smrad nekonečného množství hnijících mrtvol. „Planet ZOG – The End“ a „A New Race for a New World“ jsou nejkultovnější alba skupiny, která odstartovala její dlouhodobou oblíbenost, novodobá tvorba uskupení ale dokazuje vyzrálost a chutě se posouvat dál a dál, svoji extrémnost dotáhnou ještě do vyšších dimenzí a bizardnějšími způsoby, tématy, no a to se skupině AD HOMINEM podařilo i na novém agonickém veledíle, jež si zaslouží nálepku hatred-anti-human-anti-life black metal. Tímto odstavcem naznačuji, že je pěkné sledovat kapelu, která dlouhodobě zraje a mění, transformuje se v něco vyššího, originálnějšího, přesto ctí své kořeny, jež odstartovaly tuhle válku v podobě dobývání světa za pomocí svých desek.

1976: Zaïre

Horečka – Bolest hlavy

Bolestsvalů – Bolest v krku

Krvácení – Zvracení

Průjem – Vyrážka

Nefunkční játra

A ledviny

Další krok: smrt

Útok komanda předznamenával uvolněný obal desky, naznačující, jakým směrem se bude filosofie kapely ubírat a již při pohledu na něj vzplanou všechny bible a svaté předměty, kostely, pobožným možná vypadnou oči z důlků, každopádně to bude sranda. Tracklist vzbudil vlnu emocí a již bylo patrné, že si muzikanti nebudou brát žádné servítky a s ničím se moc srát nebudou. Jejich provokativní názvy skladeb mohou některé jedince pobouřit, stejně jako textová náplň alba zvednout žaludek, mě samozřejmě baví. Zde se to totiž hemží totální nenávistí a pohrdáním a to vše je mířené jak jinak, než k lidské rase, její existenci, náboženství, společnosti a ovcím v ní, vše je ovšem podáno provokativně a extrémně. Tato pohrdavá nenávist je zaobalená do ortodoxního black metalu, na který se podíváme detailněji.

https://www.youtube.com/watch?v=r9ME6N8ex-4

Od předešlé, krystalickým zvukem vybavené fošny je novinka více zastřená, přesto má ostrý sound. Keiserova parta zde sází na ještě více melodických zvratů a barevnost kompozic. Tempa, která připomínají kulometnou palbu, jež každému antifákovi, křesťanovi či arabáčovi proletí tělem a zanechá pouze krvavé stopy, kdy bicí uhání splašeně vpřed a riffy řežou jako pily, střídají melodické, houpavé pasáže, ve kterých vyniká zpěvákova chladná baskytara a tak album baví po celou dobu svého trvání. AD HOMINEM tedy pokračují v tom, co nastolili na minulém díle. Keiser má ještě více různorodý vokál, vyznívá jako nějaký diktátor, kázající smrt lidským ovcím společnosti a vy mu uvěříte každičké slovo, každičké slovo, které s chutí vstřebáváte. I tak je pro mě minulý „Dictator“ v jistých ohledech lepším albem. Na novince „Antitheist“ mi chybí více výrazných písní, pasáží, kterými bylo předešlé CD doslova poseto jako válečné pole záludnými minami, které vám trhaly končetiny. Na druhou stranu novou desku zachraňuje fakt, že kapelu posouvá vpřed a ona skrze „Antitheist“ svůj výraz buduje dále, svůj zvuk prohlubuje. Je vcelku zajímavé, že nejlepší pasáže přichází se zpomalením hudebních náloží. Můžete si vychutnat detaily vokálu, basy, bicích a silných melodií, pro které mají pánové cit. „Death and Cunt“ patří mezi onen přední náboj v nábojnicovém pásu, ostatně jako například „Impaled Muhammad“, zde se odehrává největší měrou ono zpomalení a přidání kurzu více k melodickým břehům, pro mě je takovým vztyčným bodem, majákem, který přivolává smrt skladba „Before You Turn Blue“. Píseň uhání celkem rychle, ale především refrén zní výživně. Drtivá melodie, zapamatovatelná, ale přesto extrémní. Kytary a basa spolu s bicími tvoří chladnou zvukovou malbu, zobrazující hořící mešity, kostely a lidstvo na dně propasti. Propasti, ze které se začne ozývat Keiserovým hlasem – death….death…death a z ní se začnou jako chapadla nořit melodické ostré riffy a bicí bubnující na oslavu konce lidské éry. Celá melodie se přelije do středního tempa a tím končí tento veselý příběh a vše je pohlceno peklem. „The Anger Syndrome“ je již zbytečností, leč ji nepovažuji za odpad, v kvalitě pokulhává za mnou vychválenou písní a člověk už tolik nevnímá dění, ale tohle už je věc názoru. CD mohlo mít možná krapet kratší stopáž, přeci jen se najdou pasáže, které člověka již unavují a ke konci je toho šílenství už moc.

Záchvaty radosti

Jdi ebolo!

2014: Celosvětově

Sperma – Mateřské mlíko

9000 smrtí

Černá muka smrti

2015: Konec

Slina – Moč – EVD:

Nový řád

Nakazit – Pářit se

AD HOMINEM potěší všechny ty, co mají rádi současnou tvář kapely. Tedy zlo podané v pestřejším provedení, v modernějším hávu, ale účinky jsou stejné. Provokace a extremismus z desky tryská jako kyselina, jež vám rozežere ksicht. „Antitheist“ je pro silnější povahy, věřím, že ho mnoho lidí nedokáže rozdýchat, narážím na určité skupiny blbů, kteří tuhle partu pronásledují, a ona si s nimi v klidu hraje a každou chvíli přináší onu explozivní trhavinu v podobě nového CD. Čas ukáže, jakou bude mít album pozici v rámci diskografie kapely, tak i v rámci UG scény, pro mě je vítězem „Dictator“, přesto si kapela drží kvalitu, která rozhodně není nízká a svoje výrazivo posouvá vpřed, i když ne nějak závratně. 7,5/10

10425107_783105325042970_4609809913493622951_n

Album vyšlo u Osmose productions v roce 2015.

Tracklist:

1. No Hope (Intro)

2. Go Ebola!

3. Antitheist

4. Death & Cunt

5. Compulsive Extermination

6. The One and Only

7. Impaled Muhammad

8. Glory Hole Jesus

9. I Am the Heretic

10. Anus of Yahweh

11.Before You Turn Blue

12. The Anger Syndrome

13. Tomb of Holiness (outro)

Sestava:

Keiser – všechny nástroje, zpěv

G. krusher – bicí

 

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x