Pod hlavičkou Obscure Promotions se v Brně uskutečnil další významný koncert. Po zdařilém večeru s VENOM INC. a VADER přijeli do Brna, tentokrát do Flédy, finští melodičtí death/black/power metalisté CHILDREN OF BODOM a je doprovodili britští progressive melodic death/metalcore/groove metalisté SYLOSIS. Na koncert jsem se opravdu těšil, původně jsem se zúčastnit neměl, nakonec se okolnosti změnily a já se radostně vypravil k Flédě za temné, chladné noci, ozářené pouličními lampami, atmosféra jako dělaná k vystoupení finské smečky. Jediné, co mě mrzelo, byl fakt, že večer vystupovaly pouze dvě bandy, škoda, dění tak uteklo až moc rychle.

Ano, začátek se mi nepovedl, přišel jsem totiž pozdě díky nezáživné, pomalé, utahané brněnské dopravě, a k tomu jsem ještě řešil věci se známými lidmi před klubem, tudíž jsem stihl pouze konec setu SYLOSIS. Po vstupu a zařízení si akreditace u sekuriťáků a stanoviště Obscure Promotons jsem zamířil za uhrančivými, agresivními tóninami, linoucími se z pódia. Omráčen jsem byl počtem lidí, masivní nával černooděnců, ruce zdvižené vzhůru a SYLOSIS na pódiu, dokonalí, neskuteční. Tahle parta je zárukou kvality, moje první setkání s touto anglickou kapelou mě utvrdilo v jejich nepopsatelně vysoké kvalitě. Škoda, že jsem stihl poslední tři písně. All Richardson, můj oblíbený bubeník, na svou krásnou soupravu bušil ze všech sil a byl požitek sledovat jeho umění a technicky zdatnou hru. Zpěvák a kytarista Josh vládne mocným řevem, growlem a čistým zpěvem, při tom stíhá do davu sázet ostré riffy a progresivní vyhrávky. Tahle show neměla jediné chybičky. Pevně doufám, že se sem ještě vrátí, přeci jen, úspěch měli veliký. Lidé skandovali jméno SYLOSIS a vytvořili krásnou atmosféru, jakou jsem na předskokanech nečekal.

Po posilnění pivkem a okamžitém zabrání si místa, abychom byli alespoň uprostřed sálu, jsme vyčkávali na Finy. Po mocném intru přišli a spustili svou show. Začalo se songem z nové fošny „I Worship Chaos“ – „I Hurt“, ale zazněly i songy jako „Morrigan“ či starší kousky, například „Hatebreed“. Skupina sázela převážně na poslední dvě alba a první tři fošny. Energie, pozitivní energie, sálala z kapely a byla přenášena do nadšených fanoušků, kteří předvedli i pěkný kotel. Atmosféra více než pozitivní a na kapele šlo viděl jisté uvolnění. Alexi je již více ve formě a dal sbohem alkoholismu, dalo se zpozorovat, že je v pořádku, ve formě, a že si koncert užívá. Místy dokonce sálal humorem, což bylo fajn. Neuvěřitelně mě baví to předhánění se kytary Alexiho a kláves mistra Janneho. Zvuk byl čistý, na vrcholu kvalitativních měřítek. Všichni pochybovači, navštivte koncert CHILDREN OF BODOM, hm? Na kapele nevidím utahanost ani nudu, pokud tam někdy byla, je již dávno pryč.

Byl to vydařený večer s krásnou atmosférou, kterou ničilo snad jen to, že po skončení všichni odcházeli pryč díky špatnému výběru dne, i když chápu, že tak prostě turné vyšlo. Škoda absence dalších kapel, vše moc rychle uteklo někam do dálek a my byli předhozeni zimnímu nočnímu Brnu. Mohlo za to ještě zkrácení setu Childrenů, měli hrát dvě hodiny, ale půl hodina setu byla jako kde? Jinak nelze akci nic vytknout, jsem vděčný za to, že zde Obscure Promotions udělali tuto akci, díky níž ne jen já mám neuvěřitelný zážitek. Pro připomenutí, 13. listopadu opět na Flédě, tentokrát CRADLE OF FILTH, no tak se nestyďte a dovalte!

Vstup na místě: 699,-
Doors: 18:30
Sylosis: 19:00 – 19:50
Children of Bodom: 20:20 – 22:20

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x