18. ročník Fatal Flesh Festu, jež mají na starosti deathoví maniaci FATALITY, se nesl opět ve znamení kvalitních jmen, zahrnujících především death metal, ale s doomovým a grindovým kořením. Tentokrát se akce konala na Melodce, která je naprosto ideální na podobné večírky, no ne? Popravdě s tím, jaký byl kotel v průběhu většiny koncertů, si nedokážu ani představit jako volbu pro osmnáctý ročník Brooklyn, lidi by se asi pozabíjeli a vzali by sebou do hrobu i přihlížející i sedící. Účast na to, že se nacházím v Brně, velmi slušná, klub byl tak akorát plný, aby se dalo volně pohybovat, ale přitom kam se člověk podíval, byla horda spokojených fanoušků. Prostě ideálka na příjemný večer plný zábavy. Fanoušci tvrdé muziky se pěkně předvedli, co se týče posílání energie odpálené z pódia kapelám zpět. Pro mě byla účast povinností, především kvůli NAHUM, které jsem viděl kdysi a již nastal čas si je připomenout. Samozřejmě jsem se těšil na všechny účinkující, kteří vytvořili v sobotní večer popravu pro přihlížející.

Kvůli mému zdržení v Brooklynu, kde jsem byl rovněž pracovně kvůli jedné skupině, jsem nestihl skupinu SLUP, jež mi ovšem nic neříká, a k mé smůle DOOMAS, které miluji, nestihl jsem je ani na Made of Metal festivalu, kde jsme lítali všude možně a přišli také na konec. Na Melodku jsem dorazil na poslední dvě pecky, no, aspoň něco. Šlo poznat, že Slováci v čele s Paterem opět odehráli prvotřídní koncert, žel bohům moc lidí vepředu nebylo a atmosféra byla vlažná, což mě mrzelo na formát skupiny DOOMAS. Já si je každopádně vyčíhnu na jiné akci, mám za sebou 4 koncerty této kapely, z toho dva jsem odpařil a odsledoval celé a musím DOOMAS smeknout, takhle má vypadat kapela hrající pro radost svou oblíbenou muziku.

Ostravští NAHUM nazvučili a rozjeli svoji show ve znamení brutálního, pikantního a explozivního death/thrashe. Jejich set byl doslova „přesraný“ energií, kterou umocňoval vokalista Pavel, jeho hlas byl plný agrese pocházející přímo z pekla. Ostraváci hráli s obrovským nasazením a zápalem, lidí vepředu pod pódiem bylo již více, a i já jsem si málem utrhl hlavu z krku, jak ty neskutečné nářezové výpady lámaly moje kosti vedví. Hrálo se samozřejmě z debutu, ale zazněla i nová pecka, která mě navnadila na nové album, na které se strašně těším. NAHUM, to byla apokalypsa, chvíli jsem měl pocit, že se pod tím nánosem šílené energické nálože zbortí zdi Melodky. Zvuk nebudu zmiňovat, nemá cenu, když u všech účinkujících byl bezchybný.

DYSANGELIUM vídám celkem často, nyní však po delší době…Myslím, po dvou letech? Co říct k tomuto řemeslu? Poctivá práce, jejich death okořeněný o USA prvky i severské vichry a nějaká ta techničnost, to naživo dělá divy! Nekro má snad ještě lepší growl, než když jsem ho viděl naposledy tyčit se na pódiu. Působil jako nasrané psisko, štěkající na všechny okolo s chutí trhat. Mě bavilo sledovat bubeníka Basse, jeho technická hra je pro mě, jakožto nadšence bicích, naprosto dokonalá. Jako vždy fantastické, a i fans se krásně předvedli v kotli a nezaostávali.

FATALITY jsem viděl po třetí a nejspíše jsem se zúčastnil jejich nejkvalitnějšího setu. Neskutečná, nikdy nekončící brutalita, trhající střeva z břicha, riffy drásající kůži a bicí, jež vymlátí mozek z hlavy. Poté vás obklopí Lukáš, zpěvák kapely, přezdívající si Satan, svým temným growlem, kterým vás spláchne až přímo do hlubin pekelných. Neuvěřitelné, takhle má znít a vypadat death metal. Satan rozjížděl perfektní show, dokonce seskakoval z pódia mezi lidi a rozvířil kotel! Šel vidět zápal, šlo vidět nekončící nadšení a poctivá, od srdce provedená koncertní práce.

Nakonec se představili známí grindeři a fekálisti SPASM. Inu, není to muzika pro moje uši, nemám moc v oblibě grind, ale i tak jsem se nechal strhnout touto sračkami naplněnou show. Brutalita, zvrhlost, šílenství a nekončící humor podávaný hlavním protagonistou Radimem. Kotel byl divočina, fanoušci neznali únavu a pouštěli se do vřavy. Žumpa všude, kam se člověk podíval. Pan zpěvák hlavně umí čarovat se svým hrdlem a naservíruje vám hned několik odrůd stolice. Takže jsem se s ostatními nechal spláchnout do hajzlu, a poté celý nadšený z této magoroviny odcházel pryč, postrádajíc schopnost ještě vůbec rovně chodit…

Díky moc FATALITY za další velmi zdařilý ročník Fatal Flesh Festu, příště určitě zas. Každým rokem je tato akce sázka na jistotu, neboť nabízí kvalitní kapely z našich končin, které přijíždí představit svou, povětšinou death metalovou, muziku. Zvuk po celý večer vynikající. Atmosféra pozitivní, až na tu paní, která se solidně zrušila a svým výstupem obtěžovala kolem stojící, tohle bylo opravdu moc. Mám pocit, že úroveň FFF stoupá každým dalším ročníkem, a tak nezbývá nic víc, než čekat na další Fatal, který má proběhnout v Brooklynu, a další, chystaný o zhruba měsíc později, zase na Melodce. Hail FATALITY and death metal music!

Účinkující kapely:

SLUP

DOOMAS

NAHUM

DYANGELUM

FATALITY

SPASM

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x