24. říjen se nesl ve znamení ostré muziky v pestrém žánrovém rozmezí. Kdo navštívil v tento chladný sobotní večer brněnský Brooklyn, mohl okusit, krom vynikajícího jídla od mistra kuchaře a pořadatele Jakuba, řízný deathcore, hardcore a death metal špičkové kvality. Celá akce byla zdarma, jako poděkování fanouškům, co podporují tuhle zaběhnutou událost a byla to rovněž reakce na odpadnutí smečky CHAMBER OF MALICE. Já jsem se zúčastnil především kvůli kapele I WARNED YOU, kterou již dlouho uctívám. Mám opravdu rád jejich energií našlápnutý death metal s přísměsí deathcoru. Krom toho zde kytaru obsluhuje můj oblíbenec z vynikající deathovky PANDEMIA – Vitalij. V ten večer ale rozhodně nebylo slabé kapely.

V Brooklynu jsme byli tak akorát na čas. U tlachání s pivkem v ruce jsme nějak nepostřehli, že již tři čtvrtě hodiny měla hrát kapela DEFORM, ale na pódiu nic. Horda tedy chtěla odehrát vystoupení pouze ve dvou lidech, nakonec ale našla výpomoc a záchranu v podobě Pigiho, který předvedl, jak má vypadat improvizace. Obdivuhodný výkon trefit se tak, aby vokál seděl do songů a nebýt sehraný s kapelou, navíc vymýšlet texty za pochodu. Fantastické a neobvyklé. Basák kapely dorazil ke konci setu a odehrál a odzpíval zbytek.

Poté již začíná kapela, která mi neustále unikala, nebo spíš já jsem unikal mimo dosah skupiny. I WARNED YOU vlítli s nasazením na pódium a spustili svůj death/deathcorový set plný energického běsnění. Smečka hladce kombinuje melodický death metal s ostrým deathcorem a jejich úderné rytmy střídané sypačkami mají potenciál k demolici. Máza je frontman jak má být, jeho vokál disponuje velkou dávkou agresivity a jeho výraz na pódiu donutil člověka minimálně k destrukci své páteře. Hrálo se především z debutu „Breathing The Scarlets“ a také z EP „Hoods of Incomplete“. Jedním slovem špička, byl jsem naprosto spokojen a nadšen, že jsem I WARNED YOU mohl konečně spatřit.

PASSION OF THE TRUTH bylo pro mě neznámé jméno, jejich vystoupení mě ale rozeskalo na malé kousíčky. Je libo deathcore největší brutality a šílenství? Jste tu správně. Kapela s obrovským zápalem prala do lidí svůj deathcore plný nepředvídatelných změn temp a rytmů. Zpěvák Jakub (dále také pořadatel a kuchař – jídlo se opravdu vydařilo), lítal po pódiu a řval, co to šlo. Jeho energické vystupování podporovalo nadupanou hudbu, v níž mě nejvíce uchvacoval bubeník kapely – Lukáš. S naprostou lehkostí sázel jeden brutální úder za druhým a táhl celou mašinu vpřed. Kvalitní zvuk to celé přiostřil, a tak jsme dostali kvalitní porci šílenství.

Moc se omlouvám fanouškům death metalové kapely MORTALITY INFECTED, ale míra alkoholu v mé hlavě byla již neúnosná a moje mysl se odebrala do říše snů. Doufám, že se v klubu našel ještě někdo, kdo zvládal vnímat a kapelu si užil, já podlehl jak alkoholickým radovánkám, tak chuti po jídle a užívání si muziky se změnilo v tučné hody! Každopádně luxusní akce plná jak občerstvení a pití, tak především brilantní hudby a fajn lidí, díky za to a příště určitě repete!

Vystupující kapely:

DEFORM

I WARNED YOU

PASSION OF THE TRUTH

MORTALITY INFECTED

Klub:

RC BROOKLYN

Vlez:

Zdarma

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x