Po šesti letech se Helloween přihlásili o slovo s novou deskou s názvem „Helloween“. Jako první vlaštovku vypustili do světa videoklip k songu „Skyfall“.

Sestava skupiny je na novém počinu více než silná. Kai Hansen, Michael Kiske a Andi Deris tvoří výborné vokálové trio a návrat dvou předešlých zpěváku připomíná začátky a první polovinu éry skupiny. Dohromady to prostě sedí! Zbytek kapely se nezměnil. Hudebně jde o pěkně hutné dílko, tři kytary jsou prostě tři kytary, stejně tak tři zpěváci. Jsem moc zvědavý na zbytek alba a samozřejmě i na koncert v Praze příští rok. S touhle sestavou a materiálem nemůžu být zklamaný.

Jak jsem již zmínil, skupina má čerstvě venku videoklip s názvem „Skyfall“. Co se hudby týče, jsou to klasičtí Helloween v moderním kabátu. Všechno do sebe krásně zapadá a je završeno velice kvalitním zvukem. Basa lícuje s kopákem, kytary se navzájem doplňují, zpěváci rovněž. Nicméně většinu skladby měl hlavní slovo Kiske. To samozřejmě nevadí a kdo má rád hlavně staré Helloween,  tento singl pro něj nebude zklamáním. Já osobně kapelu poslouchám už od základní školy, díky ní jsem objevil metal. Mám rád celou jejich tvorbu, snad až na menší výhrady k jednotlivým skladbám. Ale „Skyfall“ mě prostě potěšil. Pánové po vydání „Punpkins United“ zjistili, že tato sestava funguje, a toto album, stejně jako singl „Skyfall“, sílu takového spojení potvrzují! 

Co se týče klipu, nevím přesně, jak se k němu postavit. Když se kouknete na všechna videa od Helloween, zjistíte, že to není úplně jejich parketa. To ale vynahrazují velice kvalitní hudbou a ani v tomhle případě tomu není jinak. Tentokrát sáhli po neobvyklém tématu, kterým je UFO a cesta do galaxie metal! Zní to divně? Ano! Je to divné? Taky ano! Nu což, třeba jde o nějakou formu německého humoru, možná je to myšleno i vážně, kdo ví. Ale myslím, že si pánové uvědomují, že v této sestavě a s touto hudbou můžou klip pojmout s určitou nadsázkou. A tak se setkáme s mimozemšťanem, který neumí řídit, s Andim jako jeho zachráncem ve futuristickém skafandru s funkcí detekce galaxie metal a vyhledávačem na Hansena a s kapelou probuzenou z hibernace a hrající na velké vesmírné lodi, která vypadá jako kytara. Ano, čtete dobře, tohle všechno tam je. Myslím, že jsem klip popsal do detailu, a jaký názor si uděláte vy, je už na vás. Velkým trnem v oku je místy grafika různých záběrů mimozemšťana, který občas vypadá jako postava ze starší počítačové hry. Ale jak jsem říkal, kdo má Helloween rád, rád jim to odpustí a bude si hlavně vychutnávat kvalitní hudbu.

Halloween se předvedou v Praze v O2 areně 23. dubna 2022. Můžeme jen doufat, že se akce opět neposune a budeme moci sestavu ocenit i naživo, jak je také nejlepší.

Užijte si videoklip a asi ho neberte tolik vážně, ač je trochu jiný a možná zvláštně natočený. Hlavní je vždy hudba, a tady se dá říct jediné: Helloween ve své nejsilnější sestavě jsou zpět!

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x