Jako každým rokem jsem tradičně navštívil brněnskou akci zastupující český UG a jelikož jsem tak učinil již po tuším třetí, čtvrté, už nevím, tak jsem věděl, že se mi dostane porce pořádné muziky a že bude tak jako vždycky skvělá rodinná atmosféra. Menší prostory Brooklynu byly krásně zaplněné, řekl bych, že tak akorát, dalo se krásně pohybovat na place, ale jinak byl klub zaplněný, žádná ostuda, kam se člověk podíval, byl nadšený metalista. Mrzelo mě, že odpadli pražští NAURRAKAR a místo nich se na soupisku jmen dostali thrashoví HELLOCAUSTER, ale i tak jsem se nehorázně těšil především na hroziče DESIRE FOR SORROW, které jsem viděl již před nějakým tím rokem a zvědavý jsem byl na SEKHMET, kde proběhla změna u mikrofonu.

Do klubu jsem přišel již při plynoucím setu brněnských keltských válečníků DARK SEAL. Ti jsou hodni přirovnání k vínu – stejně jako dobré, chutné víno, které postupem času zraje, i tato kapela tak činí ve velké míře. Sehranost, odhodlání, dřina, to vše se projevuje a živá prezentace stoupá kvalitativně neustále nahoru. Zazněly písně jak z debutu („Beltain“, „Svatá Inkvizice“), tak i písně z nové fošny, která už se pomalu blíží k našim sluchovodům. Set se neobešel bez hostů, takže jste mohli na pódiu spatřit hudebníky, jako je Angry ze SEZARBIL, který si střihl „Beltine“ na basu, či Tolbuchin. Parádní set, pánové, jen tak dál.

HELLOCAUSTOR mě při minulém setkání znechutili pozérstvím a nudou. Nevím, co se stalo, ale nyní mě kapela odrovnala. Nejsem thrash fan, ale mělo to nehorázné koule a zpěvák Diktator má neuvěřitelně agresvní hlas. Jeho show už mi nepřišla tak trapná, nevím proč, ale nyní se mi tito thrasheři velmi líbili, zvláštní, jak stačí být naladěný jinak a muzika sedne. Nebo byla kapela nyní ve větší formě a vychytala mouchy?

SEKHMET z Děčína jsem viděl snad po čtvrté a vždycky mě kapela baví jak show, tak kvalitním dřevním black metalem. Setlist je pořád stejný, zazněl průřez celou diskografií, nejvíce mě jako vždy potěšila „Daath“, nový vokalista ze SATOR MARTE Nav je dobrý, ale nesedí mi k děčínským rarachům tak, jako zpěvák z let minulých. I tak to byl kvalitní koncert, dokonce i s cákající krví. Kapela hrála prostě svůj kvalitní standart, jak ho skalní fanoušci znají.

DESIRE FOR SORROW – konečně po té dlouhé době. Koncertu nebylo co vytknout, masakr zvuk, masakr nasazení, výběr písní, hlavně „Stay Primitive“ mě odrovnala. Zpěvák a kytarista Ziky má vokál, který mu Dani z CoF může jen závidět, šílený jekot z hlubin pekelných rval uši (v dobrém), klávesové party pěkně vynikaly v nánosech ostrých riffů. Kotel a aktivita fanoušků byla na to, jak již bylo pozdě, velmi příjemná.

Pagan Black Night je za námi, jako vždycky to byl kvalitní zážitek plný skvělých kapel a celkově fajn lidí. Určitě mohu doporučit všem, co holdují undergroundu. Jedině škoda, že nedorazili oni NAURRAKAR, snad se objeví třeba na příštím ročníku této akce. Díky DARK SEAL za další skvělou klubovou akci, jen tak dál! Mimochodem, chválím Brooklyn za zvuk, i tento večer neměl, co se soundu týče, chybičku. Kde jsou ty doby nekvalitního ozvučení v tomto klubu!

Sestava kapel:

1. DARK SEAL

2. HELLOCAUSTOR

3. SEKHMET

4. DESIRE FOR SORROW

 

 

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x