Ve čtvrtek, tedy 23. července, se v brněnském klubu Melodka konala menší akce, na níž vystoupily smečky, které se již nevešly na nadcházející sobotní festival Rockové Chrlení. Vlez byl zdarma, takže mne akce lákala i přesto, že ony skupiny, co měli hrát, šly stylově mimo moji osobu. Jak je již u mě zvykem, rád chodím i na koncerty, jež obsahují žánry, které neposlouchám, zaprvé se tím krásně odreaguju, poznám nové kvalitní smečky, které mě i třeba chytnou a krom toho jsem se těšil na své známé, které jsem dlouho neviděl, takže bylo jasné, že vyrazím do ulic za dobrodružstvím. Do klubu jsme přišli tak akorát a překvapením bylo, že byl prostor Melodky poměrně slušně zaplněný již na začátku. Potěšující to skutečnost, neboť jsem zvyklý na prázdný sál a ostudu 😀 Každopádně jsem rád a díky všem co přišli, konečně se Brno ukázalo! Ono to bylo až do té míry, že jsme řešili, kam si sednout, místo jsme naštěstí našli a první kapelu pozorovali vsedě u pivka, protože jsme netušili, co čekat a přeci jen, prvně se posilnit, a pak řádit.

Jako první vystoupila grindová smečka KANDAR, na kterou jsem se těšil hlavně proto, že kytaru obsluhuje jedna známá tvář, pohybující se v black/doomových vodách. Při prvním vále ovšem zdechl proud a setměl celý sál. Opravdu hororové, ještě se mohl zjevit nějaký duch a začít vraždit lidi, nebo nějaký vrahoun, pak by to fakt bylo jako v nějakém filmu. Koncert naštěstí ihned pokračoval a já se zaujetím sledoval počínání muzikantů, kteří mě příjemně překvapili. Leč nemám moc v oblibě grind, tahle parta mě bavila a já si vychutnával ten nemilosrdný masakr odehrávající se na pódiu. On to sice byl grind, ale takový jakýsi jiný, především Kubova kytara, nemohu si pomoct, místy jsem cítil blackové prvky v jeho hře, dle mého názoru za to může to, kde tento muzikant hraje a co má rád, hudbě to prospělo. Bicí rovněž masakr, technické, plné zvratů a nekonečné, drtivé brutality. Bubeník své bicí masíroval se zápalem, na celé kapele šlo vidět velké nadšení pro věc. Písně byly krátké jak se na grind sluší a patří, kolem minuty řekl bych. Sypačky střídaly úderné a houpavé, ovšem velice drtivé rytmy a vokalista do toho pořádně kvičel a pařil, jako smyslů zbavený, až svým vystupováním bavil. Byla to perfektní show se solidním zvukem, jen tak dál, pánové, určitě se na vás zase stavím!

Druhé FASTBAG jsem již nevnímal a radši s přáteli popíjel slastné pivo a propadal radovánkám s lahodnou finskou vodkou, již klub nabízí. Muzika se mi nezamlouvala, až rockové pasáže střídaly ty hardcorové a osobně mi to nesedělo. Při pohledu do sálu bylo ovšem patrné, že si FASTBAG našli své fanoušky, kteří si muziku dosyta užívali. Já se však nehnul z místa.

BAD FACE jsem rovněž propil a prokecal, holt stoupající míra alkoholu v krvi dělala své, jedna vodka za druhou, pivo a další pivo, holt muzika mě nezaujala a nelákala mě k sobě, tudíž jsem se oddával zábavě a pohodě s ostatními lidmi. Klub byl již naprosto plný, byl to potěšující pohled na tolik lidí, kteří přišli. Opravdu, takhle plnou Melodku jsem dlouho neviděl. Věřím, že to mohlo být ještě lepší, ale na poměry Brna a tohoto klubu to byl masakr.

Poslední kapela večera, vůbec jsem nevěděl, o co se jedná, pak mi bylo řečeno, že to je něco jako thrash. No, tomuto žánru rovněž neholduji, ale s prvními tóny jsem prostě musel dopředu k pódiu. UNHOLY ONES hráli řízný thrashcore, ovšem muzika byla tak plná energie a upřímné radosti z hraní, že jsem se nechal strhnout a málem jsem si urval hlavu. Chytlavost, uvolněnost, příjemné písně plné energického thrashe, zpěvákův typicky thrashový řev, paráda! Lidí mohlo být vepředu více, už jich ale dost odcházelo, škoda. Leč jsem odpůrce thrash metalu, tohle vystoupení bylo luxusní po všech směrech. Zvuk byl vynikající po celou dobu, Melodka nikdy nezklame. Pro mě jednoznačně nejlepší kapela večera na konec.

Takže shrnutí. Jsem opravdu moc rád, že jsem se také zúčastnil této akce, jež byla jako předkrm před Rockovým Chrlením. Pohodová atmosféra, super lidi, super muzika a při tom všem radost, že se blíží sobota a nejlepší teprve přijde. S alkoholem se to jako vždycky vymklo kontrole, tudíž jsem domů došel ráno a byl rád, že to pořadatelé udělali s jednodenním odstupem a já mohl zvesela válčit s krutou kocovinou. Tak příště snad opět na Melodce!

Seznam účinkujících:

20:00 KANDAR

20:30 FASTBAG

21:30 UNHOLY ONES

22:30 BAD FACE

O autorovi

Ze slov věty skládám pro iDnes a web Technet, společnosti Tiscali, Digital Plus a hudební stránky Marastmusic, Obscuro, Metalirium a The Haunted Mind. Navíc pracuji na své první knize a sbírce básní.

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
1
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x