0N0 je kapela pocházející z Bratislavy. Historie kapely sahá až do roku 1999, kdy se její sestava skládala pouze ze dvou členů – Fratera Zazase a Qliphotha, kteří tvořili pod jménem ONO. Ze začátku se soustředili na hudbu inspirovanou rituálními invokacemi a chaosem ze samých prvopočátků světa. V roce 2000, na úsvitu nového tisíciletí, jejich řady doplnil sedmnáctiletý Twisted a kapela začala tvořit ještě o něco „šílenější“ hudbu a terorizovala tím své okolí. Zlom nastal, když se Frater Zazas rozhodl odejít a trávit víc času o samotě a Qliphoth se více věnoval své kariéře manažera. Tím se kapela rozpadla… Jak už ale jistě tušíte, ne definitivně, jelikož by tu jinak nebyl tento článek.
V roce 2005 se Twisted rozhodl kapelu opět vzkřísit a z popela vzniklo 0N0, jako one-man projekt. Stvořil několik nahrávek, ve kterých se vyskytovaly prvky industrialu, techna až po grind a metal. Postupem času se ale jeho tvorba začala víc a víc profilovat do industrial metalu a v roce 2011 vyšlo album, na kterém se mísilo vše od doomu a psychedelic až po nejtvrdší formu metalu. V roce 2012 vyšlo jedno EP, opět mísící všemožné styly. V roce 2014 nastal jeden z nejdůležitějších mezníků – do 0N0 přibyli další dva členové – Acidmilk (kytara, vokály) a Sarkast (vokály).
Tím se konečně dostáváme k roku 2016, kdy kapela v den jarní rovnodennosti vydala album „Reconstruction and Synthesis“.

Album obsahuje 6 skladeb a jeho poslech vám zabere okolo tři čtvrtě hodiny a specifikovat by se dalo jako psychedelic industrial doom death metal.
Úvodní skladbou „Farewell to Conscious Shores“ se rozloučíme s břehy vědomí a s doprovodem kakofonických industriálních prvků plujeme do dalekých temných vod tohoto rozmanitého alba. Z hlubin se vynořují jak growlingová monstra, tak nás překvapí i čistý vokál, který je jako malý světlý ostrůvek uprostřed vodního víru. Po této téměř osmiminutové skladbě doplouváme až k samotné „Reconstruction and Synthesis“, skladbě, která je oprávněně i v názvu tohoto alba. Po rozebrání posluchačových sluchovodů na prvočinitele a následném přebudování ušních bubínků v první části skladby po krátké odmlce následuje syntéza, která vrcholí instrumentálním outrem. My tak můžeme spokojeně pokračovat dál do pustin skladby s názvem „Desolatry“, dle mého názoru jedné z nejdoomovějších, a tím pádem také nejpochmurnějších skladeb alba, při které se prodíráme mlhami protkanými černými siluetami mrtvých stromů.  Když se mlžné opary rozplynou, my se ocitáme v chaosu skladby „At Sixes and Sevens“ a plnou vahou ucítíme sílu experimentů, kterou autoři této skladbě vtiskli. Jakmile chytíme opět správný kurz, dostáváme se do desetiminutové skladby „Lucid Transmutation“. Začíná poklidně, ale postupem času, zatímco my balancujeme na hranicích nicoty, nabude svižnějšího tempa a naservíruje nám tak jeden z nejrychlejších kousků alba a končí opět pomalým outrem, které dodá velmi specifickou atmosféru. Na obzoru nás pak čeká poslední kousek, a to „Reformation/Absorption“. Celá skladba je čistě instrumentální a je pomyslnou třešničkou na tomto dortu mnoha chutí. Působí překvapivě pozitivním dojmem, jako když uvidíte světlo na konci tunelu.

Celkově si dílo zaslouží velmi kladné hodnocení. Při pozornějším poslechu jde o opravdu výborně zkombinované prvky. Ač se ona směsice může na první pohled zdát přehnaná, v podání 0N0 tomu tak určitě není. Na albu si smlsne každý, komu nevadí trocha disharmonie, chaosu a pomalejší tempo. Jsem velice ráda, že jsem měla tu možnost toto album recenzovat a všem tímto děkuji.

Tracklist:

  1. Farewell to Conscious Shores (7:54)
  2. Reconstruction and Synthesis (12:23)
  3. Desolatry (6:41)
  4. At Sixes and Sevens (5:50)
  5. Lucid Transmutation (10:02)
  6. Reformation/Absorption (6:07)

Sestava:
S – vokály
A – kytara, vokály
T – kytara, vokály, programování

Nahráno a mixováno ve studiu LU69 , Dodatečné mixováno a mastering od Milana Malíka v nahrávacím studiu M2

zdroj (historie kapely): www.facebook.com

0N0 - Reconstruction and Synthesis

8.6

Písně

8.0/10

Originalita

9.0/10

Produkce

9.0/10

Zpěv

8.0/10

Texty

9.0/10

Klady

  • Zajímavá kombinace
  • Kompozice

O autorovi

Odběr
Upozornit na
guest

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Všechny vaše komentáře
0
Moc by nás zajímalo co si o tomto článku myslíte, napište komentář!x
()
x